• 30 LAT MINĘŁO

•      4 marca 2014 r. w Święto Patrona Szkoły Władysława Jagiełły miała miejsce niezwykła uroczystość. Brać szkolna oraz licznie zaproszeni goście uczestniczyli w obchodach 30-Lecia Szkoły Podstawowej nr 9.

Jubileusz przebiegał w uroczystym i radosnym klimacie. Rangi temu świętu nadała obecność Łódzkiego Wicekuratora Oświaty, pana Konrada Czyżyńskiego oraz władz samorządowych Miasta Kutno na czele z Prezydentem Miasta, panem Zbigniewem Burzyńskim i Przewodniczącym Rady Miasta, panem Grzegorzem Chojnackim. Goście w swoich przemówieniach nie szczędzili słów uznania, dziękując za wybitne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i sportowe placówki.

Część oficjalną uroczystości zwieńczył występ dzieci, które w jubileuszowym koncercie zaprezentowały swoje talenty, odkrywane i rozwijane w SP 9. Zgromadzeni podziwiali zdolnych recytatorów, utalentowanych najmłodszych wokalistów i tancerzy a także przyszłych wirtuozów. Koncert zakończył sportowy pokaz czterech dyscyplin (koszykówki, piłki ręcznej, baseballa i lekkoatletyki) w których uczniowie naszej szkoły zdobywają wysokie osiągnięcia na szczeblu krajowym.

Dziewiątka w tym dniu przybrała odświętne szaty. W wielu miejscach szkolnego gmachu można było podziwiać wystawy i prezentacje multimedialne ukazujące innowacyjną, bezpieczną i nowoczesna szkołę. Nie zabrakło motywów retrospektywnych i wspomnień utrwalonych w fotograficznym obiektywie, ale także elementów futurystycznych  (makiety „Moja szkoła XXII wieku”).

W obchody Jubileuszu zaangażowali się wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i wielu rodziców. To było wspólne świętowanie, które pozwoliło z dumą spojrzeć w przeszłość i z optymizmem wejść w nowe 30-Lecie.

XXX-lecie szkoły - dokumentacja filmowa