• ZAKOŃCZENIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

• Kutno, dnia 20 czerwca 2016 r.

ZAKOŃCZENIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Na poniedziałkowym apelu zgromadzili się uczniowie klas I – VI, aby uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu tegorocznych osiągnięć w rywalizacji sportowej.

Pani dyrektor Danuta Blus słowa gratulacji i podziękowań za wywalczone medale, puchary i dyplomy skierowała do uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego i rodziców. Najważniejszymi osiągnięciami sportowymi mijającego roku szkolnego, które przedstawiła wicedyrektor szkoły pani Elżbieta Mikołajczyk były:

Sukcesy drużynowe na szczeblu ogólnopolskim:

• XII miejsce w Finale Ogólnopolskim IMS w Sztafetowych Biegach Przełajowych „VENA CROSS” w Sztafecie 8 x 800m Dziewcząt (Łódź; 24.04.2016 r.);

• Awans reprezentacji 32 uczniów do Finału Ogólnopolskiego XXII Edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” (Łódź, 18 – 19.06.2016 r.);

• Udział reprezentacji 11 uczniów w Halowych Mistrzostwach Polski Dzieci
            w Lekkoatletyce (Spała, 04.12.2016 r.).

Sukcesy indywidualne uczniów:

• I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w skoku w dal i biegu na 300 m rocznika 2004 Mileny Budner, uczennicy klasy VA podczas Halowych Mistrzostw Polski Dzieci
            w Lekkoatletyce (Spała; 04.12.2015 r.);

• II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w skoku wzwyż rocznika 2004 Miłosza Myszkowskiego, ucznia klasy VA podczas Halowych Mistrzostw Polski Dzieci
            w Lekkoatletyce
            (Spała; 04.12.2015 r.);

• III m. tytuł Drugiego Wicemistrza Polski w biegu na 60 m rocznika 2003 Cezarego Szymańskiego, ucznia klasy VIA podczas Halowych Mistrzostw Polski Dzieci
            w Lekkoatletyce
            (Spała; 04.12.2015 r.);

Podczas XXII Edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” (Łódź, 18 – 19.06.2016 r.) uczniowie uzyskali następujące wyniki:

• IV miejsce Mileny Budner, uczennicy klasy VA w biegu na 300m rocznika 2004;

• V miejsce Cezarego Szymańskiego, ucznia klasy VIA w skoku w dal rocznika 2003;

• VI miejsce Miłosza Myszkowskiego, ucznia klasy VA w skoku wzwyż rocznika 2004.

Następnym etapem podsumowania było wręczenie dyplomów i nagród w kilku kategoriach:

a) Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-V (wręczono 69 dyplomów);

b) Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w latach 2013 – 2016 uczniowie klas VI (wręczono 22 dyplomy);

c) Za szczególne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/2016 – uczniowie klas
          IV - V (wręczono 27 dyplomów);

d) Za szczególne osiągnięcia sportowe w latach 2013 – 2016 – uczniowie klas VI (wręczono 9 dyplomów).

W dalszej części statuetki i dyplomy trafiły do czternastu sportowców z klas szóstych, którym podziękowano za szczególne osiągnięcia sportowe w latach 2013 – 2016.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

• Małgorzata Jabłońska, Oskar Grabarczyk, Jakub Koper, Szymon Walczak – uczniowie klasy VI A;

• Oliwia Jóźwiak, Oliwia Mikołajczyk, Natalia Majchrzak, Julia Walczak, Krystian Bardziński, Dawid Dominiak, Filip Jaskuła, Kacper Kościelak, Damian Lewandowski, Artur Petikyan – z klasy VI B.

Kolejnym punktem apelu było podsumowanie konkursu na „Najaktywniejszego Sportowca Szkoły” w roku szkolnym 2015/2016. Nagrodami były puchary i dyplomy.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła:

• Milena Budner z klasy VA, gromadząc 88 pkt.

W kategorii chłopców wygrał:

• Miłosz Myszkowski uczeń klasy VA, uzyskując 102 pkt.

O zajętym w tym konkursie miejscu decydowała suma punktów uzyskanych w ciągu roku szkolnego w rozgrywkach sportowych. Zwycięzcy okazali się najskuteczniejsi dzięki wszechstronności i różnorodności startów w zawodach.

Ogłoszono także wyniki konkursu na „Najlepszego Sportowca Szkoły” w roku szkolnym 2015/2016. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego dokonał następujących wyborów:

• Najlepszą koszykarką została Paulina Poniszewska z klasy VA;
          • Najlepszym baseballistą wybrano Nikodema Sujeckiego, ucznia klasy VIA;
          • Najlepsza lekkoatletka to Milena Budner z klasy VA;
          • Najlepszym lekkoatletą został Cezary Szymański, uczeń klasy VIA.

W dalszej części wręczono dyplomy dla „Najlepszej Pływaczki” i „Najlepszego Pływaka” Szkoły w roku szkolnym 2015/2016.

W kategorii dziewcząt tytuł wywalczyła:

• Julia Łysio z klasy VA.

W kategorii chłopców najlepszym został:

• Damian Lewandowski z klasy VIB.

Ogółem podczas apelu nagrodzono: dyplomami – 147 uczniów,

statuetkami – 14 uczniów,

pucharami – 6 uczniów.

Fundatorem nagród dla wyróżniających się sportowców była Rada Rodziców SP 9 w Kutnie.

Brawa i gratulacje należą się wszystkim nagrodzonym uczniom.

Życzymy Wam wspaniałych wakacji i dużo odpoczynku.

Opracowała:

E. Mikołajczyk

Dokumentacja zdjęciowa znajduje się a albumie fotograficznym.