• DZIEWIĄTKA – „SZKOŁA Z KLASĄ”

• Dbając o jakość realizacji głównych zadań szkoły  z sukcesami uczestniczyliśmy w wielu  ogólnopolskich akcjach edukacyjnych i wychowawczych.

W 2002 r. zgłosiliśmy się do pierwszej edycji programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Szkoła z klasą” uzyskując w roku 2003 certyfikat i tytuł „Szkoły z klasą”. Akcja zmotywowała nas do refleksji nad oczekiwaniami uczniów      i rodziców wobec naszej placówki, wskazanymi mocnymi i słabszymi stronami.

Podczas  realizacji wybranych zadań dbaliśmy o wdrażanie w życie szkoły sześciu zasad dobrej edukacji: wzbogacaliśmy warsztat pracy o nowe rozwiązania metodyczne – Dobrze wyjaśniając, ciekawie ucząc; propagowaliśmy wśród uczniów, rodziców rozumienie zasad oceniania – jako Szkoła oceniająca sprawiedliwie;  pomagaliśmy uczniom rozumieć świat, doskonaliliśmy umiejętność rozwiązywania problemów, promowaliśmy osiągnięcia uczniów, rozwijaliśmy ich zainteresowania i zdolności podczas Festiwalu Nauki, uczyliśmy się  dostrzegać i wzmacniać mocne strony  wychowanków – jako Szkoła pomagająca uwierzyć w siebie, kształtowaliśmy postawy prospołeczne uczniów, wprowadzaliśmy ich w świat kultury, przygotowywaliśmy do życia w nowoczesnym świecie – jako Szkoła ukierunkowana na przyszłość.

Najważniejsze efekty, które przyniosło nam uczestnictwo w akcji „Szkoła z klasą” to:

• Zaangażowanie, integracja  całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

• Doskonalenie jakości pracy dydaktycznej.

• Podniesienie jakości pracy wychowawczo – opiekuńczej.

• Kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły.