• Kampania antyprzemocowa w klasach I – III

          • W dniu 19 marca uczniowie klas I – III wzięli udział w szkolnej kampanii antyprzemocowej w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyczno - wychowawczego. Uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawcy p. Karoliny Stawickiej przygotowali hasła promujące życzliwość, brak zgody na zachowania agresywne, a następnie udali się z nimi do wszystkich klas I-III, aby promować pozytywny przekaz. Wszystkie dzieci tego dnia ubrały się na zielono ( wystarczył jeden element stroju). W ten sposób uczniowie wyrazili protest przeciw przemocy. Każde dziecko otrzymało także naklejkę z napisem - Jestem przeciw przemocy.

            Kampania miała na celu promowanie życzliwości, w której nie ma zgody na przemoc rówieśniczą.

          • Szalony Tydzień również na języku angielskim

          • Klasy 2c, 3b, 3c włączyły się w obchody Szalonego Tygodnia również na języku angielskim. Wraz z nauczycielką j. angielskiego p. Edytą Woźniak, w Dniu Pasiastym poznali symbolikę flagi USA oraz wykonali jej projekty, w Dniu Skarpetki poznali słynny wiersz Dr. Seuss'a ."Fox in Socks" oraz zaprojektowali własną odjazdową skarpetę, a w Dniu Okularów nauczyli się wierszyka "My glasses".

          • 21.03 - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.  Święto to ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Zachęcamy, aby każdy kto chce zaakcentować świętowanie Dnia Zespołu Downa założył skarpetki... mogą być w paski, w kropki, długie lub krótkie, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa. Charakter tego gestu jest wesoły i przyjazny!

          • "Zawodowy zawrót głowy" w klasie 1D

          •  

            W ramach innowacji ,,Zawodowy zawrót głowy”, klasa 1D przyjrzała się bliżej pracy farmaceuty i wybrała się do osiedlowej apteki Medest. Dzieci zwiedziły całą aptekę oraz miały okazję zrobić własną maść. Na koniec panie farmaceutki wręczyły dzieciom torby z upominkami.

          • Warsztaty Wielkanocne w klasie 2a

          • We wtorek, 12 marca, uczniowie klasy IIA byli w Bibliotece Pedagogicznej na zajęciach, podczas których poznawali zwyczaje Wielkanocne oraz wykonywali z papieru koszyczki wielkanocne.

          • Warsztaty "W świecie emocji’’

          • Dnia 15 marca, klasa 2a z wychowawcą p. Karoliną Stawicką oraz p. psycholog Agnieszką Pardowską- Zarębą uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych w Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie. Zajęcia poprowadziła instruktorka pani Monika, która wyjaśniła dzieciom, do czego służą emocje, jaki są sposoby na złość, smutek.. Warsztaty wszystkim się podobały.

          • Szalony Tydzień w klasach I-III za nami

          • W dniach 11.03 - 15.03.24r. Samorząd klas I-III zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy ph. „Szalony Tydzień.” W poniedziałek każdy mógł poczuć się jak w domu. Uczniowie „zapomnieli” zdjąć po nocy piżamy czy szlafroka i w takich ubraniach zameldowali się w szkole. Przynieśli też ulubione poduszki, przytulanki, domowe kapcie. Choć to był Dzień Śpiocha, wszyscy byli ożywieni i rześcy. We wtorek szkolne korytarze opanowali Fani bajek Walta Disney’a. Można więc było spotkać m.in.: Kaczora Donalda, Myszkę Miki, Króla Lwa, Pluto., Piękną i Bestię, Królewnę Śnieżkę… Kolejnego dnia – w środę, uczniowie wykorzystali wszystkie elementy garderoby, które mają pasiasty wzór. Były: koszulki, spodnie, bluzy, sukienki, spódnice, buty czy czapki, oczywiście w paski i paseczki! W czwartek na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie założyli dwie kolorowe skarpetki, dając im czytelny znak zainteresowania i aprobaty. Oprócz tego na nogach dzieci pojawiły się buty nie do pary. Ostatniego dnia do szkoły zawitali Okularnicy w okularach hawajskich, imprezowych, przeciwsłonecznych z różnymi motywami oprawek.

            To był bardzo ciekawy i zabawny tydzień. Dziękujemy wszystkim, za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy!

          • Zabawa z Ozobotami

          • W czwartek 14 marca uczniowie klasy IA byli w Bibliotece Pedagogicznej na zajęciach, podczas których poznawali świat robotów, tworząc skomplikowane trasy i pętle, jakie musi pokonać Ozobot. Dzięki wciągającej zabawie rozwijaliśmy swoją kreatywność i wyobraźnię przestrzenną oraz ćwiczyliśmy pamięć i koncentrację uwagi, a przy tym wspaniale się bawiliśmy. Było super!!!

          • WYRÓŻNIENIE AMELII MICHALAK W KONKURSIE RECYTATORSKIM „O ZŁOTE PIÓRO PREZYDENTA MIASTA KUTNO”

          • 13 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie po raz dwudziesty (konkurs odbywa się od 2004 roku) spotkali się najlepsi znawcy ortografii z kutnowskich szkół podstawowych.

            Wśród 24 uczestników w konkursowych zmaganiach wzięły udział cztery uczennice z naszej szkoły: Amelia Michalak z klasy 6 c, Iga Pałczyńska z klasy 6c (opiekun p.Joanna Lach-Skrzynecka), Zuzanna Pawłowska z klasy 7b oraz Julia Pigłowska z klasy 7b (opiekun p. Ewa Gawrońska).

            Amelia Michalak otrzymała wyróżnienie!

            Gratulujemy!

          • Gratulacje dla Leny i Piotrka z klasy IId

          • Lena Nogalska i Piotr Matysiak z klasy 2d nagrodzeni w konkursach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Pałac Saski w Kutnie . Lenka zdobyła 3 miejsce w konkursie "Różane Kutno" , a Piotruś 2 miejsce w konkursie "Pałac Saski". Dyplomy za udział dostali również pozostali uczestnicy konkursu, czyli Zosia Marzec i Jaś Wiśniewski. Opiekunem dzieci była p. Aneta Szymańska -Gruszka.

            Gratulacje dla wszystkich uczestników!

          • Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo w sieci o zasięgu międzynarodowym!

          • 6 marca 2024r. o godzinie 19.00 siedmioro naszych uczniów: Julianna Bartczak kl. 6c, Hanna Olejniczak kl. 6c, Jakub Ojrzanowski kl. 6c, Lena Polańczyk kl. 6c, Julia Król kl. 6c, Antoni Szymczak kl. 6c i Bogusława Czuba kl. 5c pod kierunkiem p. Agnieszki Tracz wzięło udział w międzynarodowym inauguracyjnym spotkaniu eTwinning, które dotyczyło nowego międzynarodowego projektu „The sky is the limit - motivation to learn”. W ramach tego wydarzenia zaprosiliśmy do udziału w naszym międzynarodowym spotkaniu nauczyciela informatyki p. Małgorzatę Margulską-Haczyk i uczniów realizujących inicjatywę #Twoja dane – Twoja sprawa. Nasi zdolni uczniowie zapoznali uczestników spotkania ze złotymi zasadami dot. ochrony danych w postaci prezentacji multimedialnej w języku angielskim: pt. „How to protect personal data?”. Dzięki temu rozwijali  oni swoje kompetencje językowe, ale także mieli możliwość przedstawienia przyjaciołom z Turcji, Jordanii, Litwy, Północnej Macedonii netykiety oraz nadrzędnych zasad dot. ochrony danych.

            Była to dla nas niezwykła przygoda, którą z pewnością powtórzymy!

          • HISTORIA JEST KOBIETĄ

          • W związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet, chętni uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w projekcie ,,Historia jest Kobietą”. Zadanie polegało na uzupełnieniu infografiki dotyczącej fascynujących kobiet, które wpłynęły na rozwój naszego świata.

          • Zwiedzili najgłębszą w Polsce trasę turystyczną

          • Uczniowie klasy VId i Vb 6 marca 2024 r. byli na wycieczce w Kopalni Soli w Kłodawie. To największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Tutaj udostępniona jest dla zwiedzających najgłębsza polska trasa turystyczna. Uczniowie zjechali windą w prawdziwym szybie górniczym na poziom 600 metrów pod ziemię a następnie przemierzali korytarze i wyrobiska przez pokłady soli kamiennej, w tym unikatowej, liczącej ponad 250 mln lat, soli różowej. W Europie taka sól wydobywana jest wyłącznie w Kłodawie. To tutaj jest też jedyne na świecie miejsce wydobycia tzw. „soli niebieskiej”, która znalazła zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce. Widok różowych ścian solnych, ich faktura i kolorystyka sprawiały, że uczniowie czuli się, jakby znaleźli się w innym świecie. Zwiedzanie aktywnej kopalni soli pozwoliło zobaczyć autentyczny świat górnictwa, metody, narzędzia i techniki pozyskiwania tego cennego surowca. Ponad 2 godzinne zwiedzanie obejmowało również prelekcję o historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Uczniowie doświadczyli unikalnego mikroklimatu panującego w podziemnych chodnikach - chłodnej temperatury, specyficznej wilgotności i powietrza nasyconego minerałami. Wycieczka zorganizowana przez wychowawczynie klas panie Alinę Limanowską i Agnieszkę Mikołajczyk, była nie tylko doskonałą lekcją geografii, przyrody czy historii, ale również niezapomnianym doświadczeniem sensorycznym.

          • Emocje Codey’a

          • Codey – nasz informatyczny przyjaciel – jak na robota nowej generacji przystało, potrafi wyrażać wiele różnorodnych emocji. Podczas lekcji informatyki na wyświetlaczu robota dominowały: „uśmiech”, „dreszczyk”, „dumny”, „niegrzeczny” oraz „uh_oh”. Natomiast na twarzach naszych uczniów rysował się absolutny sukces.

            Roboty w szkolnych pracowniach wyrażają emocje dzięki programowi #laboratoriaprzyszłości

          • HAPPENING PRZECIWKO PRZEMOCY

          • We wtorek, 5 marca 2024r. uczniowie klasy VIIa (wych. Joanna Lach-Skrzynecka) w ramach szkolnej Kampanii Antyprzemocowej, która została zaplanowana w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyczno - wychowawczego na rok szkolny 2023/2024, zorganizowali happening. Ubrani w stroje o kolorach symbolizujących sprzeciw wobec przemocy, czyli biały, pomarańczowy i fioletowy, z przypiętymi do koszulek fioletowymi wstążeczkami, przemaszerowali szkolnymi holami. Na własnoręcznie przygotowanych transparentach wpisali hasła, które skandowali, maszerując przez szkołę:

            TWOJA NIEMOC WSPIERA PRZEMOC!

            CHCEMY MOCY, NIE PRZEMOCY!

            KOCHAJ, SZANUJ, NIE KRZYWDŹ!

            KRZYCZĄC, NIE POMAGASZ!

            ŻYJMY W ZGODZIE, NIE W NIEZGODZIE!

            CZŁOWIEK JEST TYLE WART, CO JEGO CZYNY!

            AGRESJA BUDZI AGRESJĘ!

            Kolorowy korowód przyciągał zainteresowanie zarówno starszych, jak i najmłodszych uczniów.