• LEGO COGITO AGO

•  W roku szkolnym 2004/ 2005   aktywnie włączyliśmy się w realizację programu „Lego, Cogito, Ago” podejmując różnorodne nowatorskie działania doskonalące umiejętności kluczowe uczniów: czytania ze zrozumieniem, myślenia krytycznego, naukowego, twórczego, działania obywatelskiego, działania na rzecz innych.

Podczas zdobywania sprawności Lego, realizując wielopoziomowy projekt międzyprzedmiotowy  „Polska – moja Ojczyzna” uczniowie na różnych przedmiotach doskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem materiałów podejmujących tematykę patriotyczną.

Dzięki akcji szerzej spojrzeliśmy na problem czytania ze zrozumieniem, poznaliśmy strategie czytania ze zrozumieniem metodyków z Centrum Edukacji Obywatelskiej, wypracowaliśmy własne rozwiązania metodyczne w formie internetowych prezentacji nauczycielskich, które otrzymały pozytywne recenzje szkół uczestniczących w tej ogólnopolskiej akcji (a nawet nominowane były do wyróżnienia).