• SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

• Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie jako jedna z 5 szkół w województwie łódzkim i jedna z 64 szkół w kraju, otrzymała nagrodę za najlepszy program przeciwdziałania przemocy i agresji.

Do kampanii przystąpiło około 3 tysięcy szkól ( co dziesiąta szkoła w Polsce), zaś do konkursu na projekt działań 916. Konkurs był jednym z etapów ogólnopolskiej kampanii "Szkoła bez przemocy" prowadzonej przez 16 gazet regionalnych, pod patronatem honorowym prezydenta RP.

Nagrodzony projekt "Myślę, słucham, mówię, czyli sztuka porozumiewania się" poprawiał w naszej placówce jakość komunikacji w relacjach nauczycieli - uczeń - rodzic. W realizację projektu zaangażowaliśmy całą społeczność szkolną, mając świadomość, że tylko wspólnymi siłami możemy eliminować  przejawy agresji wśród naszych uczniów. W środę, 7 marca, w Belwederze odbyła się uroczysta gala, którą prowadziła Dorota Wellman. Podczas uroczystości      z rąk dr Anny Gizy - Poleszczuk z rady programowej kampanii, w imieniu Grona Pedagogicznego dyplom odebrała Aneta Wojciechowska - koordynatorka projektu oraz Joanna Rybacka, reprezentująca uczniów.