• Otwarcie hali sportowej

• W życiu ważny jest nie triumf lecz walka; rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój”.

To motto MKOL-u przyświecało uroczystości otwarcia nowej hali sportowej, które odbyło się w dniu 20 listopada 2007 roku w naszej szkole.

Na trybunach zasiedli znamienici goście: Posłowie na Sejm RP: Andrzej Biernat oraz Tadeusz Woźniak, Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak, Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński oraz obecni i byli Zastępcy Prezydenta Zbigniew Wdowiak, Jacek Boczkaja, Krzysztof Komorowski i Grzegorz Chojnacki.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Starosty Powiatu Kutnowskiego Konrada Kłopotowskiego, Radnych Rady Miasta Kutno z Przewodniczącym Jackiem Sikorą, a także przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego - Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ryszarda Kalińskiego i Pełnomocnika Zarządu Województwa Łódzkiego d.s. EURO 2012 Przemysława Andrzejaka.

Serdecznie witano Barbarę Grzelak przedstawiciela Łódzkiego Kuratora Oświaty; Marka Michalskiego Prezesa PBI “Mavex”, Włodzimierza Narczyńskiego Prezesa Łódzkiego Związku Koszykówki, Janinę Stefaniak Przewodniczącą Rady Rodziców oraz przedstawicieli służb mundurowych, pracowników Urzędu Miasta i Starostwa, dyrektorów szkół, placówek kultury, pracowników oświaty.

Wszyscy zebrani na uroczystości mogli podziwiać występy uczniów naszej szkoły, w trakcie których wskrzeszono ducha antycznych olimpiad, przypomniano niezmienne idee sportu; jego piękno, sprawiedliwe wyroki - wszak “nikt nie wzleci wyżej nad poprzeczkę, nie pobiegnie dłużej o chwilę, niż naprawdę zdoła”, walkę fair play, którą wygrywają najlepsi. Uczniowie zaprezentowali się w swych popisowych dyscyplinach, takich jak: koszykówka, baseball, lekka atletyka.

Układy taneczne, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: Elżbietę Mikołajczyk, Karolinę Kociurską, Monikę Antczak, a wykonane przez dziewczęta i chłopców klas IV- VI ubarwiły widowisko i nadały mu niepowtarzalny charakter.

Warto wspomnieć, iż nowy obiekt sportowy jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przestronnych budowli tego typu w województwie łódzkim. Posiada boisko o wymiarach 42m x 25m z antypoślizgową powierzchnią typu “Pulastic”.

W dobudowanej części obiektu znajduje się wielofunkcyjne zaplecze z pomieszczeniami: kasowym i gospodarczym, sędziowskim, czterema szatniami wraz z nowocześnie wykończonym aneksem łazienkowym oraz punktem przeznaczonym na bufet. Zadbano także o bezpieczeństwo i wygodę osób niepełnosprawnych – w holu głównym nowej hali zainstalowano dla nich windę.

Podczas uroczystości było wiele podniosłych momentów: symboliczne przecięcie wstęgi, poświęcenie hali, zapalenie znicza olimpijskiego, wzruszająca część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów. Były także słowa podziękowania i gratulacji od wszystkich, którym duch sportowy nie jest obcy.

I choć uroczystość dobiegła końca, zgasł płomień znicza olimpijskiego to ...

• Wierzymy, że duch sportowy, który zagościł w naszej hali, zaprowadzi nas na szczyty podium.

• Chcemy, aby: “Dla naszej wspólnej chwały rozbrzmiewały fanfary, żeby biło w nowej hali Serce naszych rywali”.

• Mamy nadzieję, że nowo otwarty obiekt sportowy długo będzie służył ku największej radości Uczniów i Nauczycieli SP 9 oraz całej społeczności miasta Kutno.

Niech dla sportowców będzie miejscem odnoszonych zwycięstw i wygranych meczy, a dla kibiców – sportowych przeżyć i emocjonujących rozgrywek.