• Trzecioklasiści promują bezpieczeństwo w sieci

• 4 lutego w ramach obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem” uczniowie klas IIIa i IIIb zaangażowali się w promowanie tolerancji, tworzenie kultury zrozumienia oraz pozytywnych zastosowań Internetu. Klasa IIIb zaprezentowała klasom I-III oraz dzieciom z Przedszkola Nr 15 w Kutnie przedstawienie „ O księciu, który za sprawą Internetu dorobił się wreszcie debetu”, natomiast IIIa prezentację  multimedialną ukazującą konieczność zachowywania się w sieci w sposób kulturalny, przestrzegając zasad Netykiety. Uczniowie przypomnieli zasady bezpiecznego serfowania w sieci oraz zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie czekają na każdego w Internecie. Treści, jakie przekazali trzecioklasiści z pewnością trafiły do każdego. Ponadto w ramach DBI został przeprowadzony konkurs plastyczny na plakat „Jak spędzam wolny czas w sieci?” Najciekawsze prace można oglądać na wystawie na holu głównym szkoły. Mamy nadzieję, że dzieci  wyciągnęły właściwe wnioski i będą mądrze,  rozsądnie oraz bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych.