• SPOTKANIE Z DIETETYKIEM - ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

•         W dniu 22.01.2018r.  w ramach programu ,,Trzymaj Formę” odbyło się spotkanie z dietetykiem klinicznym na temat ,, Zasad zdrowego odżywiania”. W  prelekcji udział wzięli uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych.

Uczniowie mieli możliwość poznania i poszerzenia  wiedzy w zakresie zagadnień:

• Dziesięć zasad zdrowego odżywiania.
        • Rola owoców i warzyw w diecie.
        • Jedzenie śniadania oraz drugich śniadań w szkole.
        • Ile i jaką wodę pić oraz jak ważny jest błonnik w diecie?
        • Spożycie i ograniczenie cukrów w diecie.
        • W jakich produktach jest cukier w diecie?
        • Planowanie posiłków na cały dzień.
        • Obliczanie podstawowej materii oraz zapotrzebowanie energetyczne w ciągu dnia.
        • Bilansowanie makroskładników w diecie takich jak białka, węglowodany i tłuszcze.

Po prelekcji  w ramach ,, Aktywnej przerwy” uczniowie  mieli możliwość spędzenia aktywnie czasu wolnego  przy muzyce. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia i wspólnego udziału dzieci i młodzieży w zajęciach tanecznych. Zajęcia  poprowadził instruktor tańca   ,, Zumba”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów .

Ogółem udział w spotkaniu wzięło ok. 250 uczniów.

Organizator: Radosław Saganiak