• Konkurs "Wykorzystanie procentów na co dzień"

Szkolnego Konkursu Matematyczno-Informatycznego

„Wykorzystanie procentów na co dzień”

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Trzysta procent matematyki”

1.    Kompetencje kluczowe:

a)    Podniesienie poziomu kompetencji informatycznych:

- zdolność poszukiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji,

- wykorzystanie narzędzi do tworzenia, prezentowania i rozumienia złożonych informacji,

- znajomość znaczenia technologii informatycznych w życiu osobistym, społecznym, a także w pracy;

b)    Podniesienie poziomu kompetencji ucznia się:

- zdolność konsekwentnego uczenia się, motywacji, i wiary we własne możliwości.

2.    Cele konkursu:

a)    Wykorzystanie programu użytkowego (Power Point ) do praktycznych rozwiązań.

b)    Wyzwalanie aktywności poznawczej uczniów uzdolnionych matematycznie i informatycznie.

3.    Organizatorzy: Małgorzata Margulska-Haczyk, Joanna Czuba.

4.    Organizacja konkursu:

a)    W konkursie mogą brać uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie.

b)    Z każdej klasy mogą zgłaszać się osoby indywidualnie.

c)     Każdy uczestnik jest zobowiązany do przygotowania prezentacji multimedialnej (8-12 slajdów) i zapisanie jej na wyznaczonym komputerze w pracowni informatycznej.

d)    Nauczyciel sprawdza poprawność uruchomienia prezentacji i przekazuje ją do oceny.

e)    Komisja ocenia i wybiera najciekawsze prace.

f)      Prezentacje należy wykonać do dn. 15.12.2016r. Prace po tym terminie nie będą przyjmowane.

g)    Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi na uroczystości podsumowania realizacji projektu „Trzysta procent matematyki”.

5.    Kryteria oceny :

- Tematyka pracy.

- Poprawność merytoryczna.

- Estetyka pracy (m.in. slajd tytułowy; imię i nazwisko, klasa autora prezentacji; źródła; slajd końcowy).

- Zastosowanie różnych opcji i narzędzi programu (np. przejścia między slajdami, animacje, kształty, numery slajdów, grafika SmartArt).

- Terminowość wykonania.

6.    Nagrody:

Zwycięzcy otrzymują dyplomy i nagrody.

Projekt „Trzysta procent matematyki” dofinansowała Fundacja mBanku.