• mPotęga w SP 9

"Trzysta procent matematyki"

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Miło nam poinformować Państwa, że nasza szkoła po raz kolejny sięgnęła po nowe rozwiązania nauczania matematyki. Jeszcze przed wakacjami Małgorzata Margulska-Haczyk i Joanna Czuba opracowały autorski projekt na innowacyjne działania matematyczne pt. „Trzysta procent matematyki”. Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć projekt SP 9 umieściła w gronie laureatów III edycji konkursu grantowego w ramach PROGRAMU „mPotęga”. Na konkurs wpłynęło 880 wniosków z całej Polski. Dofinansowanie otrzymało tylko 210 projektów. Dofinansowanie to kwota 5000 zł.

Program mPotęga to program ogólnopolski skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób. U podstaw mPotęgi leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb. (źródło: Biuro Programu mPotęga)

Celem projektu realizowanego w naszej szkole jest:

• Zmotywowanie uczestników projektu do odkrywania matematyki poprzez działanie - uczniowie na 100 procent.

• Ukazywanie matematyki w życiu codziennym poprzez stosowanie innowacyjnych metod pracy oraz zapraszanie partnerów zewnętrznych do współpracy - nauczyciele na 100 procent.

• Nawiązywanie współpracy i angażowanie rodziców do wspólnych działań - rodzice na 100 procent.

Chcemy aby nasi uczniowie nauczyli się rozsądnie podejmować decyzje dotyczące oszczędzania, zakupów, kredytów, poznali zasady kreatywnego myślenia i wykorzystania umiejętności matematycznych w życiu codziennym. Nasze działania realizowane w ramach wyżej wymienionego projektu, to np. przeprowadzenie wśród uczniów klas IV –VI testu diagnozującego ich wiedzę o procentach, warsztaty matematyczne czy tworzenie wirtualnych ankiet. Zamierzamy również zrealizować długoterminowy wewnątrzszkolny projekt edukacyjny: „Procenty w sklepie, w banku, w domu”. Do wspólnych działań zapraszamy rodziców naszych uczniów, którzy będą mogli wziąć udział w pokazie prezentacji multimedialnych „Procenty oczami dziecka”, wykonanych przez uczniów biorących udział w projekcie. Planujemy organizację Forum nauczycieli matematyki z terenu miasta Kutno ph.: „Innowacyjne metody i narzędzia edukacji matematycznej”.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia realizacji programu.

Informacje oraz fotorelacje będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły w zakładce „mPotęga”.

Małgorzata Margulska – Haczyk i Joanna Czuba