• Dzień Bezpiecznego Internetu – konferencja online w naszej szkole.

•     Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu przebiegająca ph. „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
             Województwo Łódzkie także włączyło się w tym roku w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W dniu 5/02/2019
          w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odbyła się
          konferencja z aktywnym udziałem dzieci, młodzieży i nauczycieli (debata) w zakresie wymiany wiedzyi doświadczeń dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Do współpracy zaproszono Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi – Wydział do Walki
          z Cyberprzestępczością
          oraz Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego S.A.
               Konferencja była streamingowana, dzięki czemu za pomocą udostępnionego linku uczniowie każdej szkoły
          w województwie mogli uczestniczyć online w tym wydarzeniu. W naszej szkole transmisję na żywo z konferencji obejrzeli uczniowie klas VI-VIII. W trakcie wydarzenia poruszano tematy dotyczące korzyści, zagrożeń czyhających na młodzież oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni XXI wieku. Podczas debaty z udziałem uczestników nastąpiła wymiana informacji i doświadczeń w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Dziewczęta i chłopcy zwrócili szczególną uwagę na problem hejtu.