• „Zostań młodym informatykiem”

•    W ramach Projektu „Cyfrowy Pitagoras” współfinansowanego przez Unię Europejskiego uczniowie klas VI - VII uczestniczą w zajęciach informatycznego koła zainteresowań pn. „Zostań młodym informatykiem”.
          Dziewczęta i chłopcy podczas zajęć poznają środowiska programistyczne, graficzne i multimedialne, wykorzystując je do kreatywnego rozwiązywania różnych zadań informatycznych – tworzenia algorytmów, programów, animacji, grafiki komputerowej, interaktywnych prezentacji. Nabywają także umiejętności w zakresie korzystania z różnych źródeł informacji, w tym Internetu oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa i praw autorskich.  Realizując zaplanowane działania, uczniowie rozwijają umiejętność logicznego myślenia, wyobraźni, wnioskowania, autoprezentacji, doskonalą pracę zespołową.

Udział w zajęciach stwarza dzieciom możliwość odnoszenia sukcesów m.in. poprzez samodzielne stworzenie działającego programu, gry, filmu, interaktywnej prezentacji, a tym samym rozwijanie poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości. Rozbudza także ich zainteresowania informatyczne.

Poznajemy i realizujemy algorytmy z naszego codziennego życia.

Ale smaczne te "algorytmy..."  wink

Scottie Go- to jest to!
        Nauka programowania

Młodzi informatycy na pikniku "Spotkajmy się przy biało- czerwonej"

Rozkodowujemy historię...

Zbieramy informacje o Kutnie do interaktywnej prezentacji.

Z Czarodziejem Baltie w krainie programowania

Programujemy roboty.