• TURNIEJ RYCERSKI

• 17 marca 2014 roku w ramach obchodów 30-lecia Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie, Samorząd Uczniowski klas 0-III zorganizował Turniej Rycerski dla uczniów klas III.

Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęto od złożenia hołdu królowi.

W szranki stanęły drużyny, które poddane zostały próbom: odwagi, zręczności i wytrzymałości. Król ze swoim dworem oraz zgromadzoną publicznością z zainteresowaniem obserwował zmagania rycerskie.

Turniej uświetnił pokaz walki rycerskiej w wykonaniu członków "Pocztu rycerskiego herbu Gorczyński". Dzieci z ciekawością słuchały o rycerskim stanie, rzemiośle, zwyczajach i broni.

Impreza ta co rocznie cieszy się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie.

Dokumentacja zdjęciowa znajduje się w Albumie Fotograficznym