• Regulamin stołówki

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9

IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KUTNIE

Podstawa prawna:

1. art. 106 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 996)

2. par. 34 ust.6 Statutu Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie

1. Z posiłków wydawanych w stołówce szkolnej mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 oraz pracownicy zatrudnieni w placówce.

1. Korzystający z obiadów dokonują wpłat za posiłki za dany miesiąc do 10-tego każdego miesiąca u intendentki stołówki szkolnej.

1. Podstawą dokonanej wpłaty jest pokwitowanie z kwitariusza wpłat oraz imienna karta obiadowa na bieżący miesiąc.

1. Wysokość opłaty za dzienny posiłek dla ucznia stanowi równowartość kosztów surowca tzw. wsadu do kotła, dla pracowników placówki dodatkowo powiększona jest o koszty wytworzenia posiłku.

1. Kalkulacja kosztów posiłku z zachowaniem norm żywieniowych odbywa się na dzień 1 września każdego roku szkolnego na podstawie 10 przykładowych raportów żywieniowych przygotowanych przez intendentkę. Wysokość opłat za posiłki ustala dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym.

1. Wysokość opłat za obiad w danym miesiącu jest wywieszona na tablicy ogłoszeń przy stołówce szkolnej.

1. Zwrotu opłaty za niewykorzystane posiłki w danym miesiącu dokonuje się w następnym miesiącu rozliczeniowym, jeśli nieobecność została zgłoszona w dniu poprzedzającym obiad.

1. Rodzic, który chce zrezygnować z obiadów musi to zgłosić u intendentki szkolnej do końca miesiąca, w którym dziecko korzysta z dożywiania.

1. Posiłki w stołówce szkolnej wydawane są w dni nauki szkolnej w godz. od 1200 do 1400.

1. Uczniowie i pracownicy szkoły mogą zamówić pojedynczy obiad dzień wcześniej u intendentki szkolnej.

1. Do stołówki szkolnej, w czasie obiadu, mają prawo wstępu tylko ci uczniowie, którzy posiadają aktualną kartę obiadową.

1. Przerwa obiadowa o godz. 1225 jest przeznaczona dla uczniów kl. I – IV, a o 1330 dla uczniów kl. V - VIII.

1. Uczniowie kl. V – VIII, którzy kończą zajęcia lekcyjne o godz. 1225 korzystają ze stołówki szkolnej po pierwszej przerwie obiadowej o godz. 1245.

1. Uczniowie odzież wierzchnią i teczki mają obowiązek pozostawić w szatni przylegającej do stołówki szkolnej.

1. Korzystając ze stołówki szkolnej, należy dbać o znajdujący się w niej sprzęt, czystość i estetyczny wygląd stołu oraz kulturalne zachowywanie się podczas spożywania posiłku.

1. W czasie wydawania posiłków nie wolno biegać po sali.

1. Serwowane obiady są zgodne z dekadowym jadłospisem układanym przez szefa kuchni i zatwierdzonym przez kierownika stołówki. Jadłospis dekadowy jest zamieszczony na stronie internetowej szkoły.

1. Opiekę nad dziećmi korzystającymi ze stołówki szkolnej w godz. od 1200 do 1400 sprawuje kierownik świetlicy z dożywianiem lub w czasie jego nieobecności inna osoba wyznaczona przez niego. Uczniowie klas I - III w czasie obiadu przebywają pod opieką wychowawcy lub wychowawcy świetlicy.

Kutno, 27 sierpnia 2018 r.