• Z wizytą w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności

•    Fani komputerów z grantu oświatowego „Mobilny uczeń” mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w projekcji wybranych prac dyplomowych studentów kierunku Informatyka Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi Wydziału Zamiejscowego we Włocławku. Odwiedzili salę, w której odbywają się zajęcia w ramach Akademii CISCO. Wysłuchali wykładu na temat sieci komputerowych p. Jarosława Białobrzeskiego – Administratora Sieci, który zwrócił szczególną uwagę uczniów na zasady bezpieczeństwa  w wirtualnym świecie. Natomiast dzięki przychylności p. Justyny Pesty z Działu Promocji  obejrzeli obszerną relację z życia Uczelni oraz poznali ofertę dydaktyczną WSIiU.

Kubę najbardziej zaciekawiły akcje z udziałem studentów z kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, a Salomona z kierunku Informatyka. Martyna i Wiktoria pod wpływem pozyskanych informacji zaprezentowały własny pomysł na zilustrowanie sieci komputerowych.

Niewątpliwie największą  atrakcją dla dzieci była obsługa komputerów dużo starszych od nich, takich jak: Atari, Commodore, ZX Spectrum. Maszyny te nie tylko świetnie się prezentowały, ale również zachęcały do interakcji. Hubert do dzisiaj wspomina jak prowadził dialog z zacnym Commodore. Mateusz, Filip i Kacper dyskutowali na temat pierwszych systemów operacyjnych, które mogli przetestować na żywo. Kto wie, może któryś z nich będzie studiował Informatykę albo Artystyczną Grafikę Komputerową na Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności we Włocławku. Świetnym zakończeniem spotkania z pracownikami Uczelni była prezentacja robota sterowanego komputerowo, jako dowodu na wykorzystanie technologii  informatycznej w praktycznym działaniu.

Realizatorki  grantu p. Elźbieta Mikołajczyk i p. Małgorzata Margulska-Haczyk są przekonane, że mobilność i elastyczność wynikająca z założeń projektu przyczyniły się do rozwoju kreatywności i  praktycznego współdziałania wszystkich uczestników grantu.