• Lokalny program wychowania fizycznego „Graj w baseball”

• Dnia 3 lutego w godz. 10.00 – 11.30 w Naszej Szkole odbyły się warsztaty szkoleniowe dla uczestników lokalnego programu  wychowania fizycznego „Graj w baseball”, nad którym patronat objął  Prezydent Miasta Kutno. Organizatorami imprezy byli instruktor dyscypliny sportu baseball i softball - mgr Marcin Smakowski oraz koordynator programu reprezentujący MKS „Stal” BiS Kutno instruktor dyscypliny sportu baseball i softball - mgr Andrzej Pietrzak.

Inaugurację programu „Graj w baseball” swoją obecnością zaszczycili: Prezydent Miasta Kutno - Zbigniew Burzyński, Dyrektor Fundacji Kopernikańskiej w Warszawie - Jerzy Bystrowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie - Danuta Blus, Dyrektor Europejskiego Centrum Baseballu Małej Ligi -  Bartłomiej Sochacki, Prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno - Jarosław Koszański, Wicedyrektor ds. Sportu w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie - Elżbieta Mikołajczyk oraz Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu - Paweł Szczepanik.

Najważniejsi tego dnia byli jednak uczestnicy  programu „Graj  w Baseball ”. Łącznie w warsztatach szkoleniowych udział wzięło ok. 200 uczniów ze wszystkich kutnowskich szkół podstawowych.

W trakcie szkolenia miało miejsce przekazanie sprzętu sportowego do gry w baseball przez Prezydenta Miasta Kutno. Fundatorem była Fundacja Kopernikańska w Warszawie, reprezentowana przez jej dyrektora Jerzego Bystrowskiego. Fundacja od wielu lat współpracuje z  organizacją „Pitch In For Baseball”,  której celem jest pozyskiwanie w Stanach Zjednoczonych sprzętu baseballowego oraz softballowego na potrzeby propagowania gry w baseball i softball na całym świecie.

Podczas zajęć zaprezentowano elementy techniki i zasady gry w baseball. Formę uproszczonej gry przedstawili  uczniowie z klasy V i VI Szkół Podstawowych Nr 1 i 9  w Kutnie,  a instruktorzy tej dyscypliny zapewnili profesjonalny komentarz. W trakcie spotkania przedstawiono działalność  Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball  i Softball Kutno wraz z prezentacją działających w nim sekcji. Uczestnicy otrzymali materiały promocyjne oraz ulotki zachęcające do podjęcia próby nauki gry w baseball.

Organizatorzy warsztatów szkoleniowych składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie za możliwość realizacji projektu. Uczestników programu „Graj w baseball” zapraszamy na kolejne spotkanie z baseballem, które odbędzie się już  w marcu 2016 r.

Instruktor dyscypliny baseball i softball – Marcin Smakowski.

Dokumentacja zdjęciowa znajduje się w albumie fotograficznym.