• INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

• W czwartek 25 listopada 2015 roku w hali sportowej odbyło się zaprzysiężenie młodych sportowców, przyszłych reprezentantów szkoły.

W obecności klas II, uczniowie klasy IVA o rozszerzonym programie wychowania fizycznego w zakresie lekkoatletyki zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły, miasta i kraju w rywalizacji sportowej. Z rąk pani dyrektor Danuty Blus i nauczyciela wychowania fizycznego p. Jacka Kudła otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców SP 9.  Młodzi lekkoatleci rozpoczęli przygodę ze sportem. Z dużą wytrwałością i energią stawiają pierwsze kroki w zawodach. Życzymy im dużo siły, motywacji i chęci w dążeniu do wyznaczonego celu, aby zawsze „mierząc się z przeszkodą mogli poznawać samych siebie”.

Po zakończeniu ślubowania w szranki stanęli uczniowie klas II, oficjalnie rozpoczynając rozgrywki w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych 2015/2016. Startujące drużyny rywalizowały w przygotowanych przez panią Monikę Antczak czterech konkurencjach sportowych o najlepsze miejsca dla swojej klasy. Mistrzami „Turniejady” została klasa II A, której gratulujemy!

Po dobrej zabawie i walce „fair-play” wszystkie drużyny uhonorowane zostały dyplomami i owocami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły.