• Świetlicowe kolędowanie

ŚWIETLICOWE KOLĘDOWANIE

W dniu 09.12.2016 świetlica szkolna przygotowała magiczny wieczór kolędowania. Tłumnie przybyłych rodziców, dziadków, gości z zespołu Cantabile i występujące dzieci powitała kierownik świetlicy pani Ewa Milka.

Prowadzenie koncertu przypadło pani Alinie Murzynowskiej, która całość wymyśliła i przygotowała. W świąteczny nastrój kolędą „Still, still, still” wprowadziła zebranych Ewa Murzynowska – sopran, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Następnie pan Andrzej Latos przedstawił działający przy TPZK zespół Cantabile pod kierunkiem pani Joanny Domagały, który pięknie i nastrojowo wykonał kolędy świata. W języku francuskim duet Joanna Domagała i Ewa Murzynowska „Narodził się nam Zbawiciel” , następnie cały zespół wykonał kolędę ukraińską „Radość dziś nastała”, kolędę angielską „Jasność nawiedziła świat” i „Raduj się świecie”. Całość zakończyła przepiękna kolęda polska „Oj maluśki, maluśki”. Podkreślić należy fakt, że akompaniatorem wszystkich wykonań był uczeń klasy IIIe naszej szkoły Maciuś Domagała.

Kontynuując, najpiękniejsze kolędy polskie „Mizerna cicha” i „Jezus malusieńki” zaśpiewała w sposób niezwykle nastrojowy Ewa Murzynowska. Wytworzona atmosfera pozwoliła na występ świetlicowego chóru, złożonego z 45 dzieci pod kierunkiem pani Aliny Murzynowskiej. Dzieci w sposób niezwykle ciepły zaśpiewały kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Gdy śliczna Panna”. Występ dzieci przyjęto owacyjnie, co prowadzący wykorzystali do rozpoczęcia wspólnego kolędowania. Wszyscy zebrani wraz z dziećmi śpiewali najpiękniejsze kolędy polskie. „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, Gdy się Chrystus rodzi”, „Anioł pasterzom mówił”. Atmosfera wspólnego kolędowania przyprawiała o „gęsią skórkę” i ogromne wzruszenia. Dzieci śpiewały wręcz rewelacyjnie. Całość brzmiała tym piękniej, że wykonywana była przy niezwykłym akompaniamencie gitary, w wykonaniu pana Andrzeja Horzyckiego.

Niespodziewanie po wykonaniach muzycznych, z końca sali na scenę „przybieżeli” kolędnicy, anioł, turoń i gwiazdor przygotowani przez panią Dorotę Andrzejewską, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i poczęstowali czekoladowymi mikołajami.

Świąteczne życzenia złożyła również Dyrektor szkoły pani Danuta Blus, która nie szczędziła pochwał i podziękowań za magiczny wieczór organizatorom i wykonawcom koncertu. W podziękowaniu za wspaniałe występy pani Ewa Milka obdarowała wykonawców pięknymi, własnoręcznie wykonanymi stroikami świątecznymi. W świątecznym nastroju, z obietnicą spotkania w roku następnym, kolędowanie wszyscy uczestnicy ponieśli do domów rodzinnych. Całość dokumentowała fotograficznie pani Ania Marciniak.