• Apel podsumowujący osiągnięcia dydaktyczne

• Koniec roku szkolnego to chwila na dokonanie wielu podsumowań. W dniu 20 czerwca br. zaprosiliśmy naszych uczniów z klas IV – VI na uroczysty apel podsumowujący ich najwyższe osiągnięcia dydaktyczne. Dyplomami i książkami nagrodziliśmy laureatów i zwycięzców wielu konkursów: ogólnopolskich, wojewódzkich, rejonowych i szkolnych. Wśród nich rozstrzygnięto konkursy: humanistyczne, matematyczne, językowe, plastyczne, historyczne, biblioteczne, samorządowe oraz związane z tematem bezpieczeństwa dzieci. Pucharami nagrodzono również klasy, które uzyskały najlepsze wyniki w nauce (klasy IV a, IV c, V a, VI a) oraz frekwencji (kl. IV d).

W obecnym roku szkolnym po raz trzeci przeprowadzono w naszym województwie  konkursy przedmiotowe: z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i historii, których organizatorem był Łódzki Kurator Oświaty. Na apelu poinformowano całą społeczność szkolną, że uczeń  klasy VI c  Kornel Grzelak zdobył tytuł „Finalisty Konkursu” w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii i Społeczeństwa. Gratulujemy!

Na podkreślenie zasługują tegoroczne wysokie osiągnięcia naszych uczniów w konkursach ogólnopolskich:

- zdobycie tytułu laureata I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Archimedes Matematyka Plus” (edycja jesienna)– Weronika Gruszka V a;

- zdobycie tytułu laureata I stopnia  w Ogólnopolskim Konkursie Olimpiada Wiedzy Archimedes Linqua Plus: Aleksander Klembalski IVc;

- zdobycie tytułu laureata I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie matematycznym (edycja wiosenna) Archimedes Matematyka Plus: Paulina Poniszewska VI a, Maria Wawrzyńczak VI c, Weronika Gruszka V a;

- uzyskanie VII miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Edi-Panda 2017” przez Antoniego Lewickiego V d, Wiktorię Grams V e, Wiktorię Smoczyńską V a oraz IX miejsca w kraju przez Weronikę Gruszkę V a;

- uzyskanie tytułu laureata I stopnia w Olimpiadzie Wiedzy „Archimedes Plus Polonica Plus” przez Klaudię Karasińską VI a, Marię Wawrzyńczak VI c.

- zdobycie IX m. w kraju w Olimpiadzie Wiedzy z Jęz. Angielskiego „Olimpus” przez Weronikę Gruszkę V a.

- zdobycie XII m. w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II „Olimpus” przez Weronikę KowalskąVI c.

- zdobycie II miejsca w ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wiersz o babci i dziadku” przez Witolda Borowskiego IV c.

Nowością w tym roku szkolnym w klasach IV – VI było nagrodzenie uczniów za pracę samokształceniową w oparciu o multimedialne programy do nauki  matematyki. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali specjalne kody dostępu i wytrwale pracowali zarówno w szkole, jak i w domu.  Najbardziej wytrwali wykonali nawet po 200 dodatkowych zadań matematycznych. Urządzenia mobilne i odpowiednie programy edukacyjne tworzą przyjazne środowisko dla współczesnego ucznia, rozwijają logiczne myślenie i co istotne umożliwiają indywidualne kontrolowanie procesu poprawnego rozwiązywania zadań. Nagrodzeni uczniowie klas IV – VI to: Zuzanna Biernacka VI c, Dawid Jakubiak VI d, Olga Wyrzykowska VI d, Patryk Sobczyk V a, Klaudia Machnacka IV b. Życzymy kolejnych sukcesów!

Do grona nagrodzonych uczniów możemy wpisać zwycięzców wielu konkursów szkolnych organizowanych przez naszych nauczycieli. Są to: szkolny konkurs wiedzy humanistycznej, turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego, szkolny konkurs „Znam znaki drogowe”, „Mistrz Ruchu Drogowego”, „Mistrz Jazdy na Rowerze”, szkolne konkursy języka angielskiego, konkurs wiedzy historycznej, konkurs na prezentację multimedialną „Bezpieczne dzieci na drodze”, szkolny konkurs matematyczny, konkurs czytelniczy „Z legendą po Polsce”, konkursy plastyczne, konkurs „Oczywiście Biblioteka”, konkurs samorządowy „Co wynika dla uczniów ze Statutu Szkoły” i inne.

Na apelu nagrodzono również uczniów za pracę w Aktywie Bibliotecznym: Marysię Kozłowską V d, Martynę Kacprowicz V d, Angelikę Wesołowską V d, Aleksandrę Jóżwiak VI d.

Najlepszymi Czytelnikami Roku zostali: Aleksandra Jóźwiak VI d i Oliwia Dymowska V e.

W mijającym roku szkolnym nasi uczniowie zdobyli wiele znaczących osiągnięć dydaktycznych, o których można przeczytać w zakładce „Nasze sukcesy” na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy!

Dla wielu uczniów ten dzień był dniem triumfu i zasłużonym zwieńczeniem całorocznej, wytężonej pracy.

Dokumentacja zdjęciowa znajduje się w zakładce Album fotograficzny.