• Zadania w klasie IIc

• My – uczniowie z klasy IIc uczestniczymy w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. W trakcie zadań, które realizujemy zdobywamy wiedzę na temat zdrowego odżywiania i promujemy ją wśród dzieci z klas I - III. Pierwszym naszym zadaniem było odbycie lekcji:

Warzywa i owoce na co dzień i od święta.

Rozpoznawaliśmy przyniesione owoce i warzywa, bawiliśmy się w zabawę „Zgadnij, jakie to warzywo/owoc”. W domu przygotowaliśmy prezentacje niektórych warzyw i owoców i zrobiliśmy z nich encyklopedię. Zawarliśmy w niej informacje o właściwościach odżywczych, ciekawostki oraz zagadki i wierszyki na temat wybranych owoców i warzyw.

Przygotowaliśmy też teatrzyk „Na straganie”, który pokazaliśmy niektórym klasom edukacji wczesnoszkolnej. Bawiliśmy się przy tym przednio. Warto zaznaczyć, że piękne kostiumy do inscenizacji wykonali nasi rodzice, za co im bardzo dziękujemy.

Następne zadanie to:

Konkurs: klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy.

Z materiałów przyniesionych z domu wykonaliśmy w grupach pisemka. Następnie zrobiliśmy konkurs na najlepsze klasowe pisemko. Wygrało pisemko, które wykonały: Weronika, Magda, Liwka. Wszystkie nasze prace zostały wywieszone w budynku D na tablicy.

Bardzo nam się podobała realizacja zadania:

Konkurs: strefa aktywności – zabawy na świeżym powietrzu

W domu, z pomocą rodziców wypisaliśmy na kartkach propozycje zabaw na powietrzu, w tym również zabaw, w które bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Przedstawiliśmy je na lekcji i urządziliśmy konkurs: która zabawa dostanie najwięcej głosów, w tę na pewno się pobawimy, gdy będzie ładna pogoda. Zwyciężyła zabawa w „podchody”, niektórzy z nas ją poznali dopiero na zajęciach. Finałem podchodów była nagroda, którą zdobyliśmy w sklepie warzywno-owocowym – jabłko dla każdego uczestnika. Było bardzo wesoło.

Drugie miejsce zajęła gra w piłkę nożną, dużo głosów zdobyła gra „w klasy”.

Bawiliśmy się na boisku szkolnym wykorzystując każdy promień słońca i każdy pogodny dzień. Było super!

Propozycje zabaw na świeżym powietrzu zamieściliśmy na tablicy w holu budynku D.

Przygotowaliśmy też na holu gazetki ”Zdrowo jem, więcej wiem”.