• SUKCESY KOSZYKAREK I KOSZYKARZY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 9 W KUTNIE

• W dniach 01-04 czerwca 2017 roku w Gdyni rozegrany został finał krajowy szkół podstawowych w mini koszykówce dziewcząt i chłopców „Energa Basket Cup”.

W tegorocznym wielkim finale bardzo dobrze zaprezentowały się koszykarki i koszykarze ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie. Dziewczęta wywalczyły czwarte a chłopcy ósme miejsce w Polsce.

W turnieju finałowy wzięły udział 32 zwycięskie drużyny poszczególnych województw: 16 drużyn żeńskich i 16 męskich.

Dziewczęta w swojej grupie wysoko przegrały z SP5 Kartuzy 41 : 16, wygrały z SP1 Bolesławiec 34 : 25 i z SP 16 Szczecin 33 : 25, co dało im awans do najlepszej „ósemki” turnieju. Kolejne wygrane mecze z SP 12 Katowice (30:17 ) i SP 5 Grudziądz ( 33:16 ) dały szansę drużynie z Kutna na zdobycie brązowego medalu. Niestety w meczu o III miejsce Kutnianki musiały uznać wyższość zawodniczek z SP 19 Poznań, przegrywając wysoko 38:14.

Grały: Milena Budner, Paulina Poniszewska, Paulina Krawczyk, Justyna Andziak, Wiktoria Kacperska, Michalina Wujkowska, Edyta Sieczka, Oliwia Łubińska, Maria Józefowicz, Alicja Sobczyk i Julia Jędrzejczak.

Milena Budner została wybrana do ”pierwszej piątki” turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

Szkoła dziewczęta

SP 3 Żyrardów

SP 5 Kartuzy

SP 19 Poznań

SP 9 Kutno

SP 12 Katowice

SP 1 Wschowa

SP 45 Lublin

SP 5 Grudziądz

SP 16 Szczecin

SP 3 Zambrów

SP Wierzawice

SP 2 Działdowo

PSP 1 Bochnia

SP 1 Bolesławiec

PSP Oleśnica

ZS Dąbrowa

Opiekunami reprezentacji dziewcząt SP 9 Kutno byli: Tomasz Pasiński i Adam Pawłowski.

Reprezentacja koszykarzy SP 9 Kutno wygrała w swojej grupie z SP 2 Wieliczka 36 : 34 i z SP 32 Bydgoszcz 46 : 14, przegrała natomiast z SP 3 Nidzica 44:20 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. W walce o finałową „czwórkę” koszykarze z Kutna przegrali z SP 19 Tychy 31:19 i z SP 35 Szczecin 31:21. W meczu o siódme miejsce przegrali z SP 9 Biała Podlaska 46:36 i zajęli ostatecznie ósme miejsce.

Grali: Wojtczaj Jakub, Maksymilian Frydrysiak, Mikołaj Osiecki, Miłosz Myszkowski, Kacper Szymański, Miłosz Krygiel, Eryk Kieruńczak, Jakub Kowalewski, Michał Sierocki, Robert Woźniak, Antoni Lewicki i Kacper Maciejewski.

Klasyfikacja końcowa:

Szkoła chłopcy

SP 10 Słupsk

SP 3 Nidzica

SSP 19 Tychy

SP 5 Gniezno

SP 344 Warszawa

SP 35 Szczecin

SP 9 Biała Podlaska

SP 9 Kutno

SP 14 Przemyśl

SP 5 Zgorzelec

SP 9 Łomża

SP 2 Wieliczka

SP 13 Gorzów Wielkopolski

SP 32 Bydgoszcz

SP 25 Kielce

PSP 1 Prudnik

Opiekunami reprezentacji koszykarzy SP 9 Kutno byli: Marcin Smakowski i Mariusz Baranowski.