• Apel podsumowujący osiągnięcia sportowe

• 19 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie podsumowano tegoroczne osiągnięcia Uczniów w rywalizacji sportowej.

Na wstępie pani dyrektor Danuta Blus pogratulowała Uczniom i Nauczycielom uzyskanych rezultatów. Podziękowała za pracę, zaangażowanie i liczny udział
          w różnorodnych zawodach.

Do najważniejszych tegorocznych osiągnięć zaliczyć można:

SUKCESY DRUŻYNOWE NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM:

• IV miejscew Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Podstawowych „Energa Basket Cup” rozgrywanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gdańsk; 1 – 4.06.2017r.);

• VIII miejscew Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Mini Koszykówki Chłopców Szkół Podstawowych „Energa Basket Cup” rozgrywanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gdańsk; 1 – 4.06.2017r.);

• Udział czternastoosobowej reprezentacji uczniów w Finale Ogólnopolskim XXIII edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” (Łódź; 17 – 18 czerwca 2017r.);

• Udział jedenastoosobowej reprezentacji uczniów w Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach „Czwartków Lekkoatletycznych” (Spała; 20.12.2016r.).

SUKCESY INDYWIDUALNE UCZNIÓW:

Podczas Finału Ogólnopolskiego XXIII Edycji „Czwartków Lekkoatletycznych”
          (Łódź, 17 – 18.06.2017r.):

• III miejsce w biegu na 300 m rocznika 2004 zdobyła Milena Budner uczennica klasy
            VI A i z czasem 43,87 s. ustanowiła nowy rekord szkoły na tym dystansie.

Podczas Halowych Ogólnopolskich Mistrzostw „Czwartków Lekkoatletycznych w Spale (20.12.2016r.):

• II miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski w biegu na 300 m rocznika 2004 wywalczyła Milena Budner, uczennica klasy VI A;

• II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w skoku wzwyż rocznika 2004 zdobył Miłosz Myszkowski, uczeń klasy VI A;

• II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w biegu na 1000m. rocznika 2004 uzyskał Miłosz Krygiel, uczeń klasy VI A.

Następnym etapem podsumowania było wręczenie dyplomów i nagród:

• Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w roku szkolnym 2016/2017
            dla uczniów klas I – III i IV – VI;

• Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w latach 2014 – 2017
            dla uczniów klas VI;

• Za szczególne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017nagrodzono uczniów klas IV - V;

• Za szczególne osiągnięcia sportowe w latach 2014 – 2017dyplomy dla uczniów
            klas VI.

W dalszej części statuetki i dyplomy trafiły do piętnastu sportowców z klas szóstych, którym podziękowano za szczególne osiągnięcia sportowe w latach 2014 – 2017.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Paulina Poniszewska, Justyna Andziak, Wiktoria Kacperska, Paulina Krawczyk, Michalina Wujkowska, Maksymilian Frydrysiak, Miłosz Krygiel, Miłosz Myszkowski, Mikołaj Osiecki, Kacper Szymański, Jakub Wojtczak – uczniowie klasy VI A oraz Jakub Kowalewski, Robert Woźniak, Michał Sierocki, Jakub Marczak – uczniowie klasy VI B.

Kolejnym punktem apelu było podsumowanie konkursu na „Najaktywniejszego Sportowca Szkoły”w roku szkolnym 2016/2017. Nagrodami były puchary i dyplomy.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Alicja Sobczyk uczennica klasy V A, która uzyskała 103 pkt.

W kategorii chłopców wygrał Miłosz Myszkowski uczeń klasy VI A, który zgromadził 99 pkt.

O zajętym w konkursie miejscu decydowała suma punktów uzyskanych w ciągu roku szkolnego w rozgrywkach sportowych. Zwycięzcy okazali się najskuteczniejsi dzięki wszechstronności i różnorodności startów w zawodach.

Ogłoszono także wyniki konkursu na „Najlepszego Sportowca Szkoły” w roku szkolnym 2016/2017. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego dokonał następujących wyborów:

Najlepszą koszykarką i lekkoatletką została Milena Budner, uczennica klasy VI A.

Najlepszym baseballistą wybrany został Eryk Kieruńczak, uczeń klasy VI A.

Najlepszym lekkoatletą - Patryk Sobczyk uczeń klasy V A.

Ogółem podczas apelu nagrodzono: dyplomami – 132 uczniów,

statuetkami – 15 uczniów,

pucharami – 6 uczniów.

Fundatorem nagród dla wyróżniających się sportowo Uczniów była Rada Rodziców SP 9
          w Kutnie.

Dokumentacja zdjęciowa znajduje się w zakładce Album fotograficzny.