• KONKURS MARYNISTYCZNY

• W sobotę 13 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się etap wojewódzki Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego”. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Liga Obrony Kraju w Kutnie.

Z SP 9 w konkursie wystartowały dwie drużyny: Aleksandra Szczygielska z klasy VI B i Kornel Grzelak z klasy VI C jako drużyna Nr 1, drużynę Nr 2 stanowili Kinga Kowalska i Kacper Robaszewski - uczniowie klasy VI B.

Konkurs złożony był z pięciu konkurencji polegających na: rozwiązywaniu testu o wiedzy morskiej, wiązaniu węzłów żeglarskich, strzelaniu z karabinka pneumatycznego, wykonaniu rzutów rzutką ratowniczą na odległość oraz pływaniu na czas na dystansie 50m.

Pierwszy zespół w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zajął trzecie miejsce, zespół drugi miejsce piąte. Nasi reprezentanci w punktacji indywidualnej uzyskali dobre wyniki:

• Aleksandra Szczygielska wygrała dwie konkurencje - wiązania węzłów żeglarskich i strzelania z karabinka.

• Kornel Grzelak był trzeci w węzłach.

• Kinga Kowalska wywalczyła drugą lokatę w rzucie rzutką ratowniczą.

• Kacper Robaszewski napisał test z szóstym wynikiem.

Drużyna Nr 1 wywalczyła puchar i dyplom w punktacji drużynowej, a wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody indywidualne.