Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie

 

Nawigacja

Lekcja historii w Muzeum Przegląd Kutnowskich Grantów Oświatowych Urządzamy różane przyjęcie ,,Obradujemy, dyskutujemy” Dzień kreatywności Ferie na sportowo i samorządowo. Ferie z historią Grant oświatowy 2018 Festiwal Matematyki My lubimy matematykę Klocki Numicon na grancie Konkurs matematyczny „Windą na szczyt” Prezentacja grantu oświatowego "Moje Miasto i Ja" Moje Miasto i Ja – wycieczka do Muzeum Regionalnego w Łowiczu Plaster miodu Piramida Sierpińskiego Most Leonarda Mozaiki Gięcioboki i gięciościany „Moje Miasto i Ja” – wizyta w grupowej oczyszczalni ścieków SP. Z O.O. w Kutnie Schodkami do celu Ferie zimowe z grantem oświatowym ,,Moje Miasto i Ja’’ Geometryczne zoo Figlowanie z żonglowaniem Przestrzenne zabawy Grantowe wielościany część II Wizyta uczniów w magistracie Bryły patońskie, archimedesowe i inne wielościany Wyszywanki matematyczne „Moje Miasto i Ja” – „Szczodry wieczór, szczodre dni” „Moje Miasto i Ja” – „Lustereczko, przenieś mnie w odległe czasy” „Moje Miasto i Ja” - Za pan brat z przyrodą Matematyczne origami "Moje Miasto i Ja" Matematyka w praktyce Myśl logicznie Lustrzana symetria Matematyczny grant z wirtualnym sudoku Granty oświatowe w SP 9 Zarządzenie Prezydenta Miasta Kutno

Granty oświatowe

Lekcja historii w Muzeum

15.11.2018r. grupa uczniów realizujących grant Spotkania przy szabasowych świecach - polsko-żydowska przeszłość naszego miasta” udała się do Muzeum Regionalnego w Kutnie na pierwszą lekcję muzealną.

Było to drugie spotkanie prowadzone w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Wraz z Paniami Joanną Lach-Skrzynecką oraz Iwoną Pietrzak wysłuchaliśmy ciekawej opowieści dotyczącej losów kutnowskich Żydów.

Zajęcia były dla nas fascynujące. Prowadzący, Pan Kazimierz Świrszcz rozpoczął spotkanie od przedstawienia nam interesujących faktów dotyczących religii żydowskiej. Mogliśmy dowiedzieć się: kim był rabin, co to jest synagoga oraz z czego składa się Tora. Mieliśmy również okazję odpowiadać na zadawane nam pytania. Prowadzący urozmaicił swoją wypowiedź zdjęciami, które przeniosły nas do dawnych czasów i pogłębiały naszą wiedzę o losach Żydów podczas II wojny światowej.

Lekcja bardzo nas wzruszyła oraz zachęciła do dalszego zgłębiania wiedzy na ten temat. Po godzinnym spotkaniu wróciliśmy do szkoły pod opieką naszych nauczycieli. Nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć grantowych we wspólnym gronie.