• O projekcie

• W roku szkolnym 2015/2016 przystąpiliśmy do udziału w siódmej edycji projektu “ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt jest objęty honorowym patronatem pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, zmienia świadomość społeczną. Oferuje pogłębioną wiedzę, która nieustannie jest uzupełniana, zgromadzona na portalu www.aktywniepozdrowie.pl w postaci ponad 400 artykułów.

Głównym jego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Projekt jest podzielony na trzy sezony: jesieny, zimowy i wiosenny. Stałymi elementami są: zajęcia lekcyjne, konkursy, promocja zdobytej wiedzy i Forum dla Rodziców.

Do etapu jesiennego przystąpiły klasy: Ib (Jolanta Stasiak) i IIc (Alicja Panfil), a do etapu zimowego: Ia (Ewa Potocka), IIf (Ewa Waśkowska), IIIb, (Iwona Leonowicz), IIIc (Mariola Michalska), IIIf (Beata Zatońska).