• Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 w SP 9

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu wdrażanie i promocję działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. SP 9 co roku aktywnie włącza się w obchody DBI.

Hasło tegorocznej edycji DBI: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. W realizację działań włączyliśmy całą społeczność szkolną. Rodzicom przedstawiliśmy na zebraniach prezentację o możliwościach wykorzystania przez dzieci Internetu w edukacji, kontaktach rówieśniczych, rozrywce, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo. Nauczyciele brali udział w szkoleniu nt. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

Uczniowie na zajęciach komputerowych oglądali filmiki, uczestniczyli w pogadankach, utrwalając w ten sposób zasady bezpiecznego Internetu. Dzieci wykonywały mapy myśli, plakaty, zorganizowały szkolny happening. Uczniowie klasy IIIa przygotowali swoim rówieśnikom bajkę „O królewnie Śmieszce i królu Netykiecie”.

Dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu ze starszymi aspirantami z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie: Panią Edytą Machnik i Panem Jackiem Czerniawskim, jak również z lekarzem Panią Mariolą Justyńską. Udzielali oni odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa online, kwestii prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, hejtu, czy nadużywania internetu. Po spotkaniu uczniowie wzięli udział w szkolnym Queście DBI.

Kończymy szkolne obchody DBI, ale nadal będziemy kontynuować działalność na rzecz ochrony uczniów w cyfrowym świecie.

Dokumentacja zdjęciowa znajduje się w zakładce Album fotograficzny.

liczba odwiedzin: 2719966