• Happening DBI

• 4 lutego uczniowie klasy  III a i VI d zorganizowali happening  pod hasłem "Działajmy razem", w ramach obchodzonego w naszej szkole Dnia Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie przypomnieli swoim kolegom i Rodzicom zasady bezpiecznego korzystania z Sieci.  Trzecioklasięci trzymając za ręce szóstoklasistów  i nauczycieli, przemierzali korytarze  szkolne i  w formie rymowanki, głosili następujące treści:

"Hej dzieciaki, posłuchajcie i na refleksję czas sobie dajcie.

Zaprosiliśmy dzisiaj tutaj was, bo o bezpiecznym Internecie porozmawiać czas.

5 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu w całym świecie obchodzimy,

bo z zagrożeniami  płynącymi z sieci się nie godzimy!

Stanowcze nie!    dla hejtu,  spamu, obrażania, danych naszych wykradania!

Od dziś w modzie niechaj będzie :
          tolerancja, netykieta, kulturalne zachowanie, bezpiecznych stron przeglądanie.

Działajmy razem!    bezmyślne serfowanie w Internecie obejmijmy   zakazem!

Bezpieczny Internet promujmy, odpowiedzialnie przyszłość naszą budujmy.

Jeśli chcesz być bezpieczny w necie pamiętaj o netykiecie. Na zakończenie kilka rad dla was mamy, których sami przestrzegamy.

Nie ufam osobom poznanym w sieci.

Nie podaję danych  osobowych

Nie obrażam.

Nie hejtuję.

Nie robię zdjęć, nie nagrywam  kolegów i osób dorosłych  bez ich  zgody.

Nie wrzucam do Internetu swoich zdjęć .

Nie kradnę czyjejś tożsamości. "

.