• Uroczyste otwarcie Eko-pracowni

• 29 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie odbyła się uroczystość otwarcia Eko-pracowni powstałej w ramach Konkursu z dziedziny Edukacji Ekologicznej pn. „Nasza Eko-pracownia” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Autorami projektu konkursowego były pani dyrektor Danuta Blus i pani Ewa Wachowska, nauczyciel przyrody. Dzięki otrzymanym funduszom oraz środkom własnym sala C-1 została wyremontowana, wzbogaciła się o multimedialne laboratorium przyrodnicze oraz doposażono warsztat nauczyciela o nowoczesne pomoce dydaktyczne. W napisaniu wniosku konkursowego wspierała szkołę Paulina Zagórowska oraz Cezary Figura z Urzędu Miasta Kutno. Na uroczystość otwarcia przybyli :

• Zbigniew Wdowiak - Zastępca Prezydenta Miasta Kutno

• Michał Lebiedowicz - radny Komisji Edukacji Rady Miasta Kutno

• Iwona Maciejewska - Przewodnicząca Rady Rodziców

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna pt. "Ratujmy naszą planetę". Następnie głos zabrała pani dyrektor Danuta Blus i wiceprezydent Zbigniew Wdowiak. Dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi w nowo otwartej pracowni. Przybyli na uroczystość goście obejrzeli zestaw doświadczeń przygotowanych przez uczniów z klas VI.

Dokumentacja zdjęciowa znajduje się w zakładce Album fotograficzny: https://sp9kutno.edupage.org/album/?#gallery/355