Jak nie wpaść w „czarną dziurę”?... czyli GROSIKOWE OSZCZĘDZANIE Grosikowe wspomnienia Sukces młodych ekonomistów z kutnowskiej „ Dziewiątki” Certyfikat "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI" Podróż po planecie Parasol Grosikowa Majówka! NA PLANECIE ZABAWKA Grosikowa Gazetka 3/2018 Sukces Grosikowej Gazetki kl. IIb Startujemy na planetę Skarbonka Grosikowa Gazetka nr 1/2018 Podróż na planetę Portfelik Lądowanie na planecie grosik "Od grosika do złotówki Przygotowania do startu

"Od grosika do złotówki"

Jak nie wpaść w „czarną dziurę”?... czyli GROSIKOWE OSZCZĘDZANIE

Oszczędzanie to nie tylko wydawanie pieniędzy. Aby o tym się przekonać uczniowie klas IIIa i IIIb odbyli podróż GROSIKOWE OSZCZĘDZANIE. Utrwalili wiedzę dotyczącą różnorodnych form oszczędzania - pieniędzy, zdrowia, przyrody, wody, prądu, poznali sposoby ubezpieczania się przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Analizowali przyczyny powodujące straty finansowe i zastanawiali się w jaki sposób postępować, by nie wpaść do „czarnej dziury” pochłaniającej wszystkie finanse. Uczniowie poznali pojęcia: deficyt, ubezpieczenie, mienie, dobra materialne, polisa. Październikowe spotkania z Grosikiem były inspiracją do oszczędzania i racjonalnego wydawania pieniędzy oraz lekcją na przyszłość, bo przecież nikt nie chce  znaleźć się w finansowej  „czarnej dziurze.”