Do serca przytul psa- podsumowanie akcji "Psy w potrzebie". 26 Finał WOŚP Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę Wspieramy ideę wolontariatu.

Do serca przytul psa- podsumowanie akcji "Psy w potrzebie".

Od wielu lat opiekunki Samorządu Uczniowskiego Klas I-III organizują z wielkim sukcesem zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.

Od 2016 roku pomagamy pieskom ze schroniska Krzykosiaki, które prowadzi pan Zbyszek Kowalewski.

Pomagamy panu Zbyszkowi, który prawie od 30 lat prowadzi przytulisko i codziennie sam stawia czoło wielkim trudnościom.Obecnie ma pod opieką ok. 50 psów. Krzykosy to jest miejsce, w którym każdy pies ma nie tylko pełną miskę, ale również ogromną ilość miłości i opieki- ma namiastkę własnego kochającego domu.

W tym roku uczniom naszej szkoły udało się zebrać ponad 200 kg suchej karmy, 8 kg karmy w puszkach, 6 koców, ręczniki, posłania i zabawki dla zwierząt .

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mają czułe serduszka i zawsze spieszą z pomocą.

Podsumowanie tej pięknej akcji odbyło się 27 kwietnia 2018 roku w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim "Jarzębinka". Zebraną karmę przekazaliśmy panu Zbyszkowi, który na spotkanie przybył z dwoma pieskami braćmi- Potrosem i Atosem. Pieski te poznaliśmy rok temu. Miały one duże problemy zdrowotne. Obecnie po długim leczeniu i rehabilitcji są już zdrowe i czekają na adopcję.

Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za udział w zbiórce karmy. Zawsze możemy liczyć na Waszą ogromną wrażliwość i liczne dary.