Lekcja historii w Muzeum V Edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej Koncert „Mojej Biało - Czerwonej” „Drogi do wolności w kutnowskiej Dziewiątce’. ,,Polska słowem i muzyką malowana”- wieczornica Rozstrzygnięcie Konkursu "Portret dr Antoniego Troczewskiego" Sukcesy w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej Dzień Chemiczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Wolność" Dzień Edukacji Narodowej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Czytelnicza Sztafeta Szkół Światowy Dzień Uśmiechu 2018 Dziewiątka dla Niepodległej Najlepsi w „Czadowej Edukacji” Gra miejska „Labirynt Niepodległości” Pamiętamy o historii Witaj szkoło!

Wydarzenia 2018/2019

Lekcja historii w Muzeum

15.11.2018r. grupa uczniów realizujących grant Spotkania przy szabasowych świecach - polsko-żydowska przeszłość naszego miasta” udała się do Muzeum Regionalnego w Kutnie na pierwszą lekcję muzealną.

Było to drugie spotkanie prowadzone w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Wraz z Paniami Joanną Lach-Skrzynecką oraz Iwoną Pietrzak wysłuchaliśmy ciekawej opowieści dotyczącej losów kutnowskich Żydów.

Zajęcia były dla nas fascynujące. Prowadzący, Pan Kazimierz Świrszcz rozpoczął spotkanie od przedstawienia nam interesujących faktów dotyczących religii żydowskiej. Mogliśmy dowiedzieć się: kim był rabin, co to jest synagoga oraz z czego składa się Tora. Mieliśmy również okazję odpowiadać na zadawane nam pytania. Prowadzący urozmaicił swoją wypowiedź zdjęciami, które przeniosły nas do dawnych czasów i pogłębiały naszą wiedzę o losach Żydów podczas II wojny światowej.

Lekcja bardzo nas wzruszyła oraz zachęciła do dalszego zgłębiania wiedzy na ten temat. Po godzinnym spotkaniu wróciliśmy do szkoły pod opieką naszych nauczycieli. Nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć grantowych we wspólnym gronie.