• CERTYFIKAT "Uczeń bezpieczny w sieci" dla SP 9 w Kutnie

•  W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Uczeń bezpieczny w sieci” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego

Cel konkursu zakładał popularyzowanie wśród uczniów zasad bezpieczeństwa
        w sieci.

Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu „Uczeń bezpieczny w sieci” było uzyskanie co najmniej 80 % punktów za wykonanie 7 zadań oraz ukończenie 40 godzinnego kursu zakończonego egzaminem przez koordynatora akcji. Po realizacji każdego zadania należało sporządzić i wysyłać szczegółowe sprawozdanie poparte dokumentacją w formie zdjęć  lub prac pisemnych uczniów.

Nauczycielki przeprowadzające konkurs w naszej szkole -  Ewa Potocka (koordynator działań) i Alina Limanowska napisały projekt międzyprzedmiotowy
        i  zaangażowały w akcję całą społeczność szkolną. Zadania wykonywane były  na: informatyce, jęz. polskim, plastyce, zajęciach z wychowawcą, kółku informatycznym oraz na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie pod kierunkiem organizatorek oraz nauczycieli:  J. Szczygielskiej,
        M. Antczak, M. Pawlak,
        M. Dwojackiej, J. Lach Skrzyneckiej, A. Marczak, A. Tracz, E. Kaby, J. Stasiak zdobywali wiedzę dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa w Internecie.

Nasze inicjatywy i bogata dokumentacja zostały ocenione przez jury konkursu maksymalną ilością punktów. Efektem podjętych działań jest Certyfikat „Uczeń bezpieczny w sieci”, który przyznano naszej szkole 15.04.2019 r. w Warszawie.