• Karty Grabowskiego - warto było się zaangażować

• W dniu 8 maja 2023r. w naszej szkole zakończono realizację grantu matematycznego: Łamigłówki logiczne z Kartami Grabowskiego, zrealizowanego w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych - Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Nasi uczniowie odbyli 20 spotkań, na których trenowali działania matematyczne (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie) oraz rozwijali umiejętności logicznego myślenia. Uczestnicy mieli możliwość nauki poprzez zabawę. Karty Grabowskiego dostarczyły ogromną ilość pomysłów na gry i zabawy rozwijające umiejętności matematyczne uczniów.

Podczas realizacji odbyły się również zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Zgierzu - filia w Kutnie, gdzie uczniowie poznali zasady pracy z robotami edukacyjnymi - Ozobotami. Uczniowie sprawnie wykonywali zadania z programowania, logicznego myślenia.

Na zakończenie naszych spotkań uczestnicy projektu wyszli z sal lekcyjnych i na płycie chodnikowej przed szkołą stworzyli tabliczkowe graffiti. Bawiąc się, sprawdzali swoje umiejętności matematyczne, szczególnie znajomość tabliczki mnożenia.

Karty Grabowskiego to kopalnia pomysłów na usprawnienie myślenia matematycznego. Każda gra z Kart Grabowskiego ma inną dynamikę, zabawy można dostosować do wieku, charakteru i usposobienia dziecka. Gry angażują, zmieniają naukę w odkrywczą, pełną przygód zabawę. Serdecznie polecamy je wszystkim.