• SKS 2019

• SKS

Program „Szkolny Klub Sportowy” Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowany jest do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego.

Realizacja programu „SKS” w naszej szkole rozpoczęła się 1 lutego 2019 i będzie trwać do 8 grudnia 2019 roku. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i uczestniczy w nich osiemnastu uczniów klas piątych.

Uczestnicy zajęć w pełni wykorzystują czas na zabawę, zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności, podnoszenie swojej sprawność fizyczną. Zajęcia rekreacyjno - sportowe mają charakter ogólnorozwojowy, można tu pograć w piłkę czy unihokeja, poznać nowe gry i spróbować swoich sił w testach sprawności fizycznej.

Celem zajęć jest:

1. Upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia.

2. Wszechstronny rozwój psychomotoryczny dzieci ukierunkowany na daną dyscyplinę sportową (nabywanie określonych nawyków ruchowych).

3. Rozwijanie różnych form ruchu w celu utrzymania zdrowia.

4. Zdobywanie wiedzy na temat danej dyscypliny sportu i własnego organizmu.

5. Propagowanie właściwych postaw społecznych wśród uczniów poprzez aktywną współpracę
          w grupie.

Opiekunem SKS - owej grupy jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Sebastian Lipiec.