Projekt ekologiczno-artystyczny „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion” zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

• SP9 w finale wojewódzkiego projektu 'Lokomotywą po wiedzę - Eco Fashion'

• 30 listopada 2022r. czworo uczniów pod opieką koordynatorów (MiPBP w Kutnie) i opiekunów (SP9) projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion” zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego zostało zaproszonych na uroczysty finał do Łódzkiego Domu Kultury.

W trakcie uroczystości uczniowie z czterech szkół województwa łódzkiego zakwalifikowani do finału na 32 szkoły biorące udział w projekcie, mieli możliwość zaprezentować najlepsze pokazy mody. Były to pokaz w formie 4 żywiołów naszej planety (woda, ogień, wiatr i ziemia), kolejna grupa pokazała płaszcze przeciwdeszczowe, a następna, stroje użytkowe wykonane z dżinsów.

Grupa z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie i otrzymała nagrody za pokaz „Z różą i książką w tle”. Nasi uczniowie do przygotowania strojów wykorzystali makulaturę oraz inne materiały przeznaczone  do recyklingu. Spośród 22 uczestników naszej szkoły biorących udział w projekcie, nagrodzono troje. Najciekawsze, według jury, stroje wykonali:

1. miejsce - Franek Piasecki uczeń klasy 8d

2. miejsce -Maja Zawiślak uczennica klasy 5a

3. miejsce - Zuzia Goździk uczennica klasy 8f.

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w projekcje, a było ich 20: Pigłowskiej Julii 6b, Pietrusiak Ninie 6b, Migała Oliwii 8a, Gospoś Julii 8a, Kaczor Wanesie 8b, Piaseckemu Franciszkowi 8d, Piechockiej Biance 5d, Gajewicz Julii 7b, Wawer Wiktorii 3c, Rutkowskiej Julii 3d, Ratajczak Zofii 3a, Goździk Zuzannie 8f, Wasiak Franciszkowi 6c, Jankowskiej Nikoli 3c, Bartczak Juliannie 5c, Polańczyk Lenie 5c, Jędrzejczak Martynie 3b, Domańskiej Edycie 3d, Zawiślak Mai 5a, Kubiak Hannie 6a.

Nasi Wspaniali Uczniowie wykazaliście się pomysłowością, kreatywnością i zapałem.

Zachęcamy do obejrzenia pokazu mody przygotowanego przez uczniów naszej szkoły we współpracy z koordynatorami i opiekunami projektu.

Pokaz mody.mp4