Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje Dane- Twoja Sprawa”

• OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

SKUTECZNA OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH.

INICJATYWA EDUKACYJNA SKIEROWANA DO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

W roku szkolnym 2020/2021 po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje Dane- Twoja Sprawa”. Organizatorem XI edycji jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zaś honorowymi patronami programu są: Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

Głównym celem programu jest podniesienie kompetencji nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe w realnym, jak i cyfrowym świecie. Program obejmuje dwa etapy realizacji:

• najpierw wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych i prawa do prywatności poszerzają nauczyciele, którzy biorą udział w dwudniowym szkoleniu oraz otrzymują materiały edukacyjne;

• w kolejnym etapie nauczyciele upowszechniają wśród uczniów zdobytą podczas szkolenia wiedzę – zarówno prowadząc lekcje, jak i podejmując się realizacji innych niestandardowych działań.

Koordynatorem podejmowanych działań przez naszą szkołę będzie p. Agnieszka Sroka- Świstak.

DODATKOWE INFORMACJE O PROGRAMIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ:

CYKL PORAD „WARTO WIEDZIEĆ, ŻE…”- to krótkie i użyteczne wskazówki dotyczące ochrony danych osobowych w cyfrowym świecie.

1. Porada dotycząca ochrony prywatności przy korzystaniu z aplikacji Snapchat- Porada - Snapchat.pdf

2. Porada dotycząca aplikacji – INSTAGRAM- Porada - Instagram.pdf

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie:  www.uodo.gov.pl/tdts.