• Nauka przez zabawę z „Kartami Grabowskiego” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”

• W naszej szkole już po raz drugi realizowane są granty oświatowe pt. „Łamigłówki logiczne z Kartami Grabowskiego”. W zajęciach grantowych uczestniczą dwie klasy w grupach po 15 osób: kl. 4a (prowadzący – p. Joanna Czuba) i klasa 4c (prowadzący p. Agnieszka Maćkowska).

„Karty Grabowskiego” to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce matematyki. Karty i gry opracował nauczyciel matematyki, Andrzej Grabowski. Dzięki jego doświadczeniu w pracy z  dziećmi karty są skuteczne w nauce działań pamięciowych i świetnie sprawdzają się zarówno w domu, jak i w szkole.

Realizacja grantów trwa od listopada 2022 roku, zakończenie przewidywane jest w maju 2023 roku (20 spotkań). Nasi uczniowie uczestniczyli już w pięciu spotkaniach z „Kartami Grabowskiego”, zapoznali się ze specyfiką tych kart oraz poznali kilka animacyjnych gier, dzięki którym mogli trenować pamięciowe działania dodawania i odejmowania oraz utrwalać tabliczkę mnożenia. U naszych uczniów zajęcia z „Kartami Grabowskiego” zawsze wywołują pozytywne emocje i wpływają na rozwój intelektualny: rozgrzewka umysłowa, pobudzenie do myślenia, zajęcie mózgu zabawą. Efekty są imponujące: biegła znajomość tabliczki mnożenia oraz szybki rachunek pamięciowy. Zabawy i gry z kartami to też niebanalna integracja zespołu, nawiązanie przyjaźni, współpracy.

Przed nami jeszcze zabawy w grach logicznych. Czeka nas jeszcze wiele ciekawych zajęć, zabaw, dzięki którym uczniowie utrwalą metody i sposoby szybkiego rachowania. Zajęciom towarzyszy miła atmosfera i mnóstwo uśmiechu. A powiedzenie „Nauka przez zabawę” w naszych grupach sprawdza się w 100%.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do indywidualnych spotkań z Kartami Grabowskiego.

Oto kilka przydatnych linków:

"Pokażę Wam Karty, które stworzył mój dziadek" Leszek pokazuje Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia - YouTube

Salto - gra z Kartami Grabowskiego Tabliczka mnożenia - YouTube

Jak zaczarować bank?💰Gra Zaczarowany Bank z Kartami Grabowskiego Tabliczka mnożenia - YouTube

Źródło zdjęć: