- Narodowe Czytanie 2021
- Witamy w Bibliotece w roku szkolnym 2021/2022
- Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek
- Galeria uczniów nagrodzonych w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2020/2021.
- Tydzień Bibliotek 2021 pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”
- Wyniki XV Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem ... W BIBLIOTECE
- Konkurs plastyczny - ... W BIBLIOTECE- wyniki
- Mistrz Czytelnictwa 2021 - wyniki
- Wyniki szkolnego konkursu poetyckiego KUTNO-MOJA MAŁA OJCZYZNA zorganizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
- Światowy Dzień Czytania Tolkiena
- V Ogólnopolskie Czytanie JEŻYCJADY
- HARMONOGRAM PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
- Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek
- Wyniki etapu szkolnego konkursu plastycznego pt. „Boże Narodzenie w poezji” zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Kutnie oraz Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Kutnowskiego
- Światowy Dzień Pluszowego Misia 2020
- Wyprawki Czytelnicze 2020
- CZYTELNICZA SZTAFETA SZKÓŁ
- Noc Bibliotek 2020
- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- Narodowe Czytanie 2020
- ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KUTNIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Wyniki XV Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem ... W BIBLIOTECE
Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 2021 przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Kutnie i Szkołę Podstawową nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Patronat honorowy nad konkursem objął Zbigniew Burzyński - Prezydent Miasta Kutno.
Konkurs miał na celu:
- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów;
- rozwijanie wyobraźni oraz postaw twórczych uczestników;
- włączenie się w obchody Tygodnia Bibliotek 2021 pod hasłem Znajdziesz mnie w bibliotece;
- promocję różnych typów bibliotek w regionie.
Adresatami konkursu byli uczniowie kl. I – III szkół podstawowych powiatu kutnowskiego.
Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej, której temat był swobodnym wyobrażeniem uczestnika dotyczącym biblioteki. Uczeń mógł narysować swoją bibliotekę, realną lub wymarzoną, spotkanie w bibliotece z postaciami realnymi lub fikcyjnymi, swoje ulubione książki lub bohaterów literackich w bibliotecznym kontekście.
Praca musiała być wykonana indywidualnie na 1 kartce formatu A3 lub A4. Jej technika była dowolna, ale nie przestrzenna.
Na konkurs wpłynęło 110 prac z 13 szkół powiatu kutnowskiego.
Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie: Agnieszka Mikołajczyk, Michał Wenerski, Monika Olejniczak, Beata Paluchowska. Kierowała się ona następującymi kryteriami: zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność, samodzielność wykonania i estetyka pracy.
Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów i przyznała następujące nagrody, ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutno:
I miejsce Tymoteusz Politański Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, klasa II, opiekun: Agnieszka Kaźmierczak
II miejsce Amelia Stępka Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach, klasa II, opiekun: Joanna Kołodziejska
III miejsce Jagoda Zielińska Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, klasa II, opiekun: Monika Mierzwińska
III miejsce Bogusława Czuba Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie, klasa II, opiekun: Karolina Stawicka
III miejsce Blanka Zieleniewska Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach, klasa I, opiekun: Elżbieta Cierpikowska
Wyróżnienia
Aleksander Banasiak Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, klasa II, opiekun: Ewa Potocka
Antoni Kruszyna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, klasa II, opiekun: Ewa Potocka
Blanka Pakulska Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, klasa III, opiekun: Anna Marchewka
Filip Szymański Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie, klasa II, opiekun: Jolanta Stasiak
Patryk Paluchowski Szkoła Podstawowa nr 13 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Kutnie, klasa III, opiekun: Katarzyna Żakowska
Klaudia Pawłowska Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach, klasa III, opiekun: Katarzyna Pietrzak
Martyna Stańczuk Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach, klasa III, opiekun: Katarzyna Pietrzak
Nikola Pląskowska Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach, klasa I, opiekun: Maria Lewandowska
Szymon Wróblewski Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach, klasa III, opiekun: Barbara Dusza
Krystian Ignaczak Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, klasa I, opiekun: Justyna Andrzejewska
Amelia Walczak Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie, klasa III, opiekun: Marzena Rynkiewicz