• DBI 2020

• W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu świętowaliśmy pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Zorganizowaliśmy wiele inicjatyw powiązanych z hasłem DBI, którymi chcieliśmy zwrócić uwagę naszych uczniów, rodziców i nauczycieli na konieczność współpracy w tworzeniu bezpieczniejszego Internetu, propagowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia w sieci. Nasze działania miały podkreślić siłę współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Nasze inicjatywy

1. Zamieszczenie na stronie www szkoły banerów promujących DBI.

2. Przygotowanie w holu głównym szkoły gazetek z plakatami i informacjami propagującymi wśród całej społeczności szkolnej zasady bezpieczeństwa online oraz hasło tegorocznego DBI: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

3. Przeprowadzenie przez nauczycieli lekcji informatyki oraz zajęć z wychowawcą nt. bezpieczeństwa w Internecie z wykorzystaniem materiałów nauczyciela, filmów lub materiałów dostępnych na: https://www.saferinternet.pl/, https://sieciaki.pl/ i platformie edukacyjnej epodreczniki.pl.

- Przygotowanie na zajęciach konkursowych klasowych plakatów – „Jesteśmy bezpieczni w sieci”.

4. Quiz dla uczniów klas I-III ph. ”Czy jesteś bezpieczny w Internecie” zorganizowany przez uczniów klasy VII D. Uczniowie każdej klasy wykazali się znajomością zasad bezpiecznego internetu – wszystkim klasom przyznano tytuł: „Mistrzowie znajomości bezpiecznego Internetu”.

5. W ramach DBI chętni uczniowie ukończyli kurs e-learningowy w serwisie Sieciaki.pl- „Misja: Bezpieczny internet”

6. Przygotowanie i przeprowadzenie tematycznych szkolnych konkursów dla uczniów klas IV-VIII:
        plakat reklamujący pozytywne zastosowania Internetu – klasy VII,

- plakat promujący tolerancję oraz tworzenie kultury zrozumienia w Internecie – klasy VIII,

- projekt graficzny pt. „Bezpiecznie korzystam z Internetu” – klasy IV,

- projekt ulotki promującej zasady netykiety – klasy V,

- Prezentacja multimedialna lub komiks z wykorzystaniem dowolnej aplikacji – prace promowały pozytywne zastosowania Internetu – klasy VI.

7. Zorganizowanie wystawy prac uczniów w holu głównym szkoły.
        8.Happening w szkole i jej okolicy ph. „Bezpieczni z internetem”, przeprowadzony przez wychowawcę, rodziców i uczniów klasy II C oraz połączony z rozdawaniem ulotek uczniów klas V nt. netykiety.

9. Spotkania w poszczególnych klasach z dzielnicowym i wicedyrektorem szkoły połączone z prelekcją nt. cyberprzemocy, kultury i szacunku oraz bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.