• W dniach 4 - 7 października br. uczniowie klas czwartych i piątych byli uczestnikami lekcji tematycznych, organizowanych w hali sportowej przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach „Sportowego Tygodnia w Dziewiątce”.

Każdego dnia uczniowie zapoznawali się z inną dyscyplinę sportową. W poniedziałek były to elementy królowej sportów - lekkoatletyki.  Uczniowie wykonywali ćwiczenia w czasie rozgrzewki, zmierzyli się ze skokiem wzwyż, wypróbowali startu niskiego z bloków startowych, ćwiczyli skok w dal z miejsca. Prowadzącymi lekcję byli Pan Jacek Kudła i Pan Mariusz Baranowski. Pomocnikami byli uczniowie klasy VIII a.

W drugim dniu na parkiecie królowała koszykówka. Po rozgrzewce uczniowie wykonywali ćwiczenia z piłkami, uczyli się prawidłowego kozłowania piłki, uczestniczyli w koszykarskich grach i zabawach. Zestaw zadań w tym dniu przygotował i poprowadził Pan Tomasz Pasiński, któremu dzielnie pomagały uczennice klasy V a.

W środę dzieci poznały przykładowe ćwiczenia wykonywane podczas rozgrzewki przed meczem w baseballa, zapoznały się ze sprzętem używanym w tej dyscyplinie. Mogły ubrać się w strój łapacza i poczuć piłkę w rękawicy. Lekcję przygotował i poprowadził Pan  Marcin Smakowski, ćwiczenia demonstrowali uczniowie klasy VII a i V a.

Czwartek był dniem piłki nożnej. Uczniowie wykonywali ćwiczenia prowadzenia piłki stopą połączone z różnorodnymi zadaniami. Były ćwiczenia na dokładność i szybkie strzały do bramki, z którymi świetnie radziły sobie dziewczęta. Zadania z piłki nożnej przygotował i poprowadził Pan Radosław Saganiak, pomagali mu reprezentanci szkoły w piłce nożnej z klas VII - VIII.  Wszyscy mogli poćwiczyć podstawowe kroki „Belgijki”. Uroczyste chwile przeżywali uczniowie klas IV a i V a, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona sportowców szkoły.