• Panorama Historii Kutna widziana okiem „Dziewiątki”

• W tym roku szkolnym realizujemy grant o tematyce regionalnej. Za nami zajęcia o historii Kutna, kutnowskich zabytkach i postaciach związanych z historią naszego miasta. To ostatnie uświetniła swoją obecnością Pani Bożena Gajewska – regionalistka, członkini TPZK.

W miniony piątek udaliśmy się do pawilonu wystawienniczego przy Placu Wolności. Uczniowie rywalizowali ze sobą, wykonując zadania w oparciu o wiedzę zawartą w Panoramie Historii Kutna. Najlepsi w tej rywalizacji okazali się: Julianna Bartczak i Antoni Szymczak, Julia Pigłowska i Nina Pietrusiak, Liliana Firaza i Alicja Ochmańska. W realizacji grantu bierze udział 30 uczniów z klas VI i VII, pod opieką Pani Patrycji Staniszewskiej i Pani Aleksandry Szymczak.