• „Poznaj Polskę” – program MEiN dla szkół

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Poznaj Polskę”. Jesteśmy szczęśliwi, że szkoła otrzymała środki na dofinansowanie dwóch wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Przypomnijmy, że celem przedsięwzięcia jest wsparcie realizacji podstaw programowych oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program pomoże poznać nasze dziedzictwo narodowe i kulturowe, przybliżyć uczniom osiągnięcia polskiej nauki i zachęcić dzieci do szukania wiedzy w kontaktach z przyrodą i ludźmi. Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia „Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym”. Programy wycieczek zostały opracowane w oparciu o „Wykaz Punktów Edukacyjnych dla wszystkich klas”.

24 listopada 2021r. uczniowie klasy II A pod opieką nauczycielek Marioli Michalskiej, Agnieszki Sodulskiej i Mai Michalskiej wyjechali na wycieczkę do Łodzi, gdzie oglądali okazy fauny w Muzeum Przyrodniczym oraz przeprowadzali eksperymenty w Centrum Nauki i Techniki. Wycieczka została dofinasowana w kwocie 863 zł.

13 i 14 grudnia 2021 r. uczniowie klas VIII D, VIII E, VIII C, VIII B, VII A, VII B, VII F pod opieką nauczycielek Agnieszki Maćkowskiej, Agnieszki Tracz, Marzeny Karbowskiej i Iwony Pietrzak uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Wycieczka o charakterze historyczno-polonistyczno-geograficznym została dofinansowana w kwocie 10000 zł.

Aktualne informacje o realizacji programu będą umieszczane w zakładce Projekty na stronie szkoły.

Informacje o programie znajdziesz: