Strona główna

  • Aktualności

      • Festiwal Młodych Talentów – Talentynki 2026

      • 21.06.2026
      • W dniu 19 czerwca hala sportowa zmieniła się w prawdziwą estradę. To wszystko za sprawą zorganizowanego przez Samorząd klas I-III Festiwalu Młodych Talentów – Talentynki 2026, w ramach realizacji międzyprzedmiotowego projektu „ Wspieramy mocne strony naszych wychowanków.” Celem wydarzenia było odkrywanie ukrytych talentów, budowanie pewności siebie, integracja klas, wspólna zabawa, nauka kulturalnego dopingowania rówieśników, wzajemnego szacunku i podziwu dla ich pracy oraz pokazanie , że każdy ma w sobie cos wyjątkowego. Występy były zróżnicowane. Publiczność mogła podziwiać popisy wokalne i muzyczne- od piosenek po grę na instrumentach – gitarze, klarnecie, keyboardzie, ksylofonie, pokazy taneczne, manualne -w szydełkowaniu, zdolności sportowe, plastyczne, biegłość rozpoznawania flag świata. Widowiskowe układy taneczne, triki piłkarskie, przepiękny śpiew, mistrzowskie opanowanie zn

      • Festiwal Młodych Talentów – Talentynki 2026: Czytaj więcej
      • „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytelnicza!

      • 21.06.2026
      • W dniu 12 czerwca 2026 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się VI edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej ph. „Jak nie czytam, jak czytam”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VIII.

        Tego dnia stworzyliśmy wspólną przestrzeń do czytania — bez ocen, bez stresu i bez „dydaktycznej otoczki”. Każdy mógł sięgnąć po dowolną książkę i po prostu poczytać
        w miłej, niecodziennej atmosferze oraz wybranym przez siebie miejscu.


        Warto wspomnieć, że to wyjątkowe wydarzenie od lat promuje czytelnictwo wśród dzieci
        i młodzieży pokazując, że książki mogą kojarzyć się przede wszystkim z przyjemnością, relaksem i wspólnym spędzaniem czasu. W akcji co roku uczestniczą tysiące uczniów, bibliotek oraz szkół z całej Polski.


        Celem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest budowanie pozytywnych skojarzeń z książką
        i pokazanie, że czytanie może być świetną formą spędzania czasu.


        Serdecznie dziękujemy za

      • „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytelnicza!: Czytaj więcej
      • Projekt edukacyjny „The World of Shakespeare”

      • 20.06.2026
      • W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas 8a (2 gr.), 8b (1 gr.), 8d, wraz z p. Edytą Woźniak, wzięli udział w autorskim projekcie edukacyjnym „The World of Shakespeare”.

        Celem inicjatywy było przybliżenie młodzieży sylwetki najsłynniejszego dramaturga literatury angielskiej oraz ukazanie jego ogromnego wpływu na współczesny język angielski.

      • Projekt edukacyjny „The World of Shakespeare”: Czytaj więcej
      • Turniej „Jeden z ośmiu. Bezpieczeństwo okiem komputera”

      • 18.06.2026
      • Informatyczny konkurs dla klas 7-8

        W dniu 25 maja 2026r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie w sieci przeznaczony dla uczniów klas 7–8. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działań Szkolnego Samorządu Cyfrowego „Cyberspot”, którego celem jest rozwijanie świadomości cyfrowej, odpowiedzialnego korzystania z technologii oraz promowanie bezpiecznych zachowań w Internecie.

      • Turniej „Jeden z ośmiu. Bezpieczeństwo okiem komputera”: Czytaj więcej
      • Cyberbezpieczeństwo i zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją

      • 18.06.2026
      • W naszej szkole dbamy o to, aby edukacja szła w parze z duchem czasu. Na lekcjach informatyki oraz podczas tematycznych warsztatów regularnie poruszamy tematy kluczowe dla młodego pokolenia – cyberbezpieczeństwo oraz rozwój sztucznej inteligencji. Dzięki licznym akcjom nasi uczniowie uczą się, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z cyfrowej przestrzeni.

      • Cyberbezpieczeństwo i zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją: Czytaj więcej
      • Wizyta ratownika medycznego i strażaka w klasie 1d

      • 17.06.2026
      • W dniu 15.06 klasę 1d odwiedzili ratownik medyczny i strażak - tata Adasia. Goście opowiedzieli uczniom o swojej pracy i przekazali ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, jak wezwać pomoc oraz na czym polega udzielanie pierwszej pomocy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i zadawali wiele pytań. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

      • Wizyta ratownika medycznego i strażaka w klasie 1d: Czytaj więcej
      • W ramach działań Z KULTURĄ NA TY

      • 09.06.2026
      • 28 maja nasi uczniowie - przedstawiciele klas szóstych wraz z pedagogiem szkolnym, Dominiką Łukowczyk - odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie im. Stefana Żeromskiego, gdzie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Panią Dyrektor Aleksandrę Kołodziejek. Podczas spotkania rozmawiali o kulturze słowa, o tym, jak komunikować się z różnymi osobami, a także o zasadach kulturalnego zachowania w sieci. Nie zabrakło ciekawych dyskusji, ćwiczeń i kreatywnych pomysłów. Szóstoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując się zaangażowaniem, otwartością i kreatywnością.

      • W ramach działań Z KULTURĄ NA TY: Czytaj więcej
      • Zasady bezpieczeństwa

      • 03.06.2026
      • Uczniowie, Rodzice! Pamiętajcie! Bezpieczna jazda na hulajnodze i rowerze to gwarancja życia, zdrowia Twojego i innych.

      • Zasady bezpieczeństwa: Czytaj więcej
      • Kaski nosimy- bezpiecznie jeździmy. Ważna lekcja dla uczniów klasy IIIB

      • 07.06.2026
      • Uczniowie klasy III B uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu podczas jazdy na rowerze i hulajnodze. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

        Podczas zajęć dzieci wykonały plakaty promujące bezpieczną jazdę na hulajnodze. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność noszenia kasku ochronnego, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności podczas korzystania z jednośladów.

      • Kaski nosimy- bezpiecznie jeździmy. Ważna lekcja dla uczniów klasy IIIB: Czytaj więcej
      • Wycieczka do Torunia

      • 07.06.2026
      • 3 czerwca dzieci z klasy Ib i IIa uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Pobyt w mieście Mikołaja Kopernika rozpoczęto w Piwnicy Hanzy, gdzie w interaktywny sposób połączona została historia średniowiecznej Hanzy z zabawą i edukacją, wcielając się w rolę dawnych kupców. Następnie uczniowie udali się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, w czasie którego zobaczyli m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, dom w którym urodził się wielki astronom, mury obronne, ratusz Starego Miasta, słynną Krzywą Wieżę. Po spacerze dzieci udały się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – interaktywnego centrum nauki, gdzie w atrakcyjny i twórczy sposób łączyły naukę z zabawą. Do Kutna wróciły pełne wrażeń i radosne.

      • Wycieczka do Torunia: Czytaj więcej
      • Podsumowanie projektu: „Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta”

      • 05.06.2026
      • W roku szkolnym 2025/2026 - od września do maja, nauczycielki matematyki: Joanna Czuba, Agnieszka Maćkowska, Aneta Marczak, Małgorzata Margulska-Haczyk, Agnieszka Mikołajczyk realizowały w uczonych przez siebie klasach ogólnopolski projekt "Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta". Autorką projektu jest pani Justynie Klimczyk - TIKowy Belfer. Honorowy patronat objął m. in. Łódzki Kurator Oświaty.

      • Podsumowanie projektu: „Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta”: Czytaj więcej
  • Więcej Aktualności w linku

    CZYTAJ WIĘCEJ

                 

             

       

     

  •  

     

     

     

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia