• PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ SPORTOWYCH UCZNIÓW W ROKU  SZKOLNYM  2021/2022

• Na poniedziałkowym apelu zgromadzili się uczniowie klas IV – VIII, aby uczestniczyć w uroczystym uhonorowaniu uczniów za osiągnięcia sportowe.

Pani dyrektor Małgorzata Margulska – Haczyk podziękowała  uczniom i nauczycielom za wywalczone medale, puchary i dyplomy. Najważniejsze osiągnięcia sportowe mijającego roku szkolnego przedstawiła wicedyrektor szkoły pani Elżbieta Mikołajczyk. Oto one:

SUKCESY NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM:

Indywidualnie:

• II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej
          w Indywidualnych Biegach Przełajowych wywalczył Kowalski Hubert uczeń klasy VIII a

Drużynowo:

• IX miejsce w Finale Ogólnopolskim IMS w Koszykówce Dziewcząt
        • Udział reprezentacji szkoły (16 uczniów) w XXVIII Edycji Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkoatletycznych”

SUKCESY DRUŻYNOWE NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM:

• I miejsce w Finale Wojewódzkim IMS w Koszykówce Dziewcząt
        • II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt
        • II miejsce w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt – klasy czwarte
        • III miejsce w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
          w kategorii Igrzyska Dzieci młodszych
        • III miejsce w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców
          w kategorii Igrzyska Dzieci starszych
        • III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej Chłopców
        • IV miejsce w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
          w kategorii Igrzyska Dzieci starszych
        • IV miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców
        • V miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców
        • V miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w konkursie „Gry i zabawy”
        • VI miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
        •  IX miejsce w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców
          w kategorii Igrzyska Dzieci młodszych
        • IX miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt
        • IX miejsce w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców – klasy czwarte

SUKCESY KLUBOWE UCZNIÓW SP9:

• Wyróżnienie Prezydenta Miasta oraz nagroda rzeczową II stopnia dla drużyny juniora młodszego U-15 Miejskiego Klubu Sportowego „Stal” Baseball i Softball Kutno za zajęcie II miejsca w Pucharze Polski Juniorów młodszych w baseballu w kategorii U - 15.

Wśród nagrodzonych zawodników znaleźli się nasi uczniowie z klasy V a: Mateusz Grzelak, Maksymilian Grzelak, Nikodem Kieruńczak, Wiktor Skalski i Szymon Olesiński.

• Wyróżnienie w postaci statuetki, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego we współzawodnictwie sportowym otrzymał także nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły i zarazem trener drużyny baseballowej U-15 Marcin Smakowski.

Następnie przystąpiono do wręczania dyplomów i nagród w kilku kategoriach:

a) za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w roku szkolnym 2021/2022 dla trzydziestu trzech uczniów klas IV – VII.

b)   dyplomy za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w latach 2017 – 2022 odebrało trzech ósmoklasistów.

c) za szczególne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2021/2022 dyplomy wręczono dwudziestu jeden uczniom klas IV – VII.

W dalszej części statuetki i dyplomy trafiły do dziesięciorga sportowców z klasy VIII a
        za szczególne osiągnięcia sportowe w latach 2017 – 2022. Nagrody otrzymali: Sandra Gałaj, Julia Karasiewicz, Nikola Hupa, Alicja Cicherska, Igor Frydrysiak, Bartosz Jaskuła, Hubert Kowalski, Jakub Kubiak, Daniel Pawłowski, Miłosz Sieczka.

Kolejnym punktem apelu było podsumowanie konkursu na „Najaktywniejszego Sportowca Szkoły” w roku szkolnym 2021/2022. Nagrodami były puchary i dyplomy.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Michalska uczennica klasy VII a, która uzyskała 71.

W kategorii chłopców wygrał Maksymilian Grzelak uczeń klasy VI a, który zgromadził 65 pkt.

O zajętym w tym konkursie miejscu decydowała suma punktów uzyskanych w ciągu roku szkolnego w rozgrywkach sportowych. Zwycięzcy okazali się najskuteczniejsi dzięki wszechstronności i różnorodności startów w zawodach.

Ogłoszono także wyniki konkursu na „Najlepszego Sportowca Szkoły”. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego dokonał następujących wyborów:

Najlepszą koszykarką roku szkolnego 2021/2022 została Nikola Pawlak uczennica klasy VIII b.

Najlepszym baseballistą wybrano Nikodema Kieruńczaka z klasy VII a.

Najlepsza lekkoatletka to Julia Karasiewicz uczennica klasy VIII a.

Najlepszym lekkoatletą został Hubert Kowalski uczeń klasy VIII a.

Ogółem podczas apelu nagrodzono:           dyplomami     – 92  uczniów,

statuetkami   – 10 uczniów,

pucharami –       6 uczniów.

Fundatorem nagród dla wyróżniających się sportowców była Rada Rodziców SP 9 w Kutnie.

Gratulacje dla wszystkich sportowców!