- Narodowe Czytanie 2021
- Witamy w Bibliotece w roku szkolnym 2021/2022
- Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek
- Galeria uczniów nagrodzonych w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2020/2021.
- Tydzień Bibliotek 2021 pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”
- Wyniki XV Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem ... W BIBLIOTECE
- Konkurs plastyczny - ... W BIBLIOTECE- wyniki
- Mistrz Czytelnictwa 2021 - wyniki
- Wyniki szkolnego konkursu poetyckiego KUTNO-MOJA MAŁA OJCZYZNA zorganizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
- Światowy Dzień Czytania Tolkiena
- V Ogólnopolskie Czytanie JEŻYCJADY
- HARMONOGRAM PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
- Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek
- Wyniki etapu szkolnego konkursu plastycznego pt. „Boże Narodzenie w poezji” zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Kutnie oraz Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Kutnowskiego
- Światowy Dzień Pluszowego Misia 2020
- Wyprawki Czytelnicze 2020
- CZYTELNICZA SZTAFETA SZKÓŁ
- Noc Bibliotek 2020
- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- Narodowe Czytanie 2020
- ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W KUTNIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Narodowe Czytanie 2021
W dniach od 6 do 8 września nasza szkoła włączyła się w dziesiątą odsłonę ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest od 2012r. pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaną książką była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Uczniowie klas VII – VIII wraz z nauczycielami polonistami przez kilkanaście minut czytali wybrane fragmenty dramatu, zwracając szczególną uwagę na zawartą w utworze ważną refleksję społeczną. Mieli również możliwość wykonania afisza teatralnego, tematycznie związanego z utworem Gabrieli Zapolskiej.
Nawiązując do treści listu Prezydenta RP, „Moralność pani Dulskiej”: „To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.[…] Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji”.Reasumując, warto czytać utwory należące do polskiej literatury klasycznej, gdyż jest to zestaw książek, które przetrwały próbę czasu i dowiodły swojej wartości w zmieniających się okolicznościach. Chociaż pozycje klasyczne powstawały w różnych epokach i portretowały wielorakie obyczaje społeczne, ukazane w nich opowieści zdołały przekroczyć ciasne ramy czasowo - przestrzenne i potwierdzić swoje uniwersalne walory.