• Informacja

     • Szanowni Państwo,

      Uprzejmie informuję, że od dnia 14 stycznia 2019 roku (poniedziałek), do odwołania,  pływalnia będzie nieczynna z przyczyn technicznych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia.

      Z poważaniem

      Małgorzata Margulska-Haczyk

      Dyrektor Szkoły

     • Informacja

     • W ramach działalności Klubu Wolontariatu uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję zorganizowaną przez Namiestnictwo starszoharcerskie „W dobrą stronę” Hufca ZHP Kutno i Hufiec ZHP Kutno.

      Celem akcji jest pomoc Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Tęcza”.

      W dniach 10.01.2019 – 25.01.2019 na terenie szkoły zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów papierniczych, gier i słodyczy. Czekamy na wasze dary w sali D. 6.

      Koordynator na terenie szkoły: Marzanna Kamińska

     • Jasełka w „Dziewiątce”

     • Święta Rodzina, Szopka, kolędy, wigilie klasowe, opłatek… 21 grudnia, ostatni dzień szkoły w starym roku kalendarzowym wypełniła atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Wspólnota szkolna zebrała się na hali gimnastycznej, by, jak co roku, poczuć urok najpiękniejszych świąt w widowisku jasełkowym, przygotowanym i zaprezentowanym przez liczne grono utalentowanych aktorów, wokalistów, muzyków i tancerzy – uczniów naszej szkoły. Opowieści ewangelicznych scen Narodzenia Pańskiego, przeplatane były występami chóru, zespołów tanecznych oraz solistów, a każdy z występów został entuzjastycznie nagrodzony owacjami widzów.

      Mnóstwo trudu w przygotowanie przedstawienia włożyło wielu nauczycieli: Monika Antczak, Anna Kowalska, Iwona Leonowicz, Ewa Milka, Tomasz Pasiński, Iwona Poznańska, Marcin Poznański, Agnieszka Sroka-Świstak, Karolina Stawicka, Malwina Werwińska, Beata Zatońska, jak i rodziców, którzy przygotowali piękne stroje dla swoich młodych aktorów. Wspólna praca przyniosła piękny rezultat.

      Na zakończenie pani Dyrektor otrzymała z rąk zuchów i harcerzy Światełko Pokoju z Betlejem. Były podziękowania i życzenia, wzruszenia i zachwyty. Magia Świąt z całą pewnością zajaśniała nad „Dziewiątką”.

     • Śpiewamy Kolędy

     • 17 grudnia uczniowie klas młodszych spotkali się w stołówce szkolnej aby razem śpiewać kolędy i pastorałki.

      Wspólne śpiewanie Kolęd organizowane jest dla dzieci naszej szkoły po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a poprzez to przypominać, że "Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas" oraz "by zobaczyć ile serca jest w nas"... Wszystkie dzieci z ochotą śpiewały najpiękniejsze polskie kolędy. To miłe spotkanie uświetniły nam też występy solowe - Hani Wawrzyńczak i Leny Klembalskiej z klasy IId, które zagrały na skrzypcach kolędę "Przybieżeli do Betlejem...". Również na skrzypcach Magdalena Jurczak z klasy IIIa zagrała "Gdy śliczna Panna". Maja Skibińska z klasy IIc zaśpiewała "Kołysankę dla Dzieciątka", a Marysia Walburg z klasy IIIb wystąpiła z kolędą "Cicha noc" .

      Mimo smutnej aury za oknem podczas spotkania panowała sympatyczna i ciepła atmosfera. Takie spotkania łączą wszystkich i wyzwalają niezapomniane emocje.

     • „Dziewiątka” na podium w mini siatkówce dziewcząt

     • W dniu 12.12.2018 roku w Szkole Podstawowej nr  6 w Kutnie odbył się finał miejski w mini siatkówce dziewcząt. W turnieju udział wzięły następujące szkoły: SP 6, SP 7 i SP 9. Zawody  były rozgrywany systemem każdy z każdym.

      Wyniki poszczególnych spotkań:

      SP 9 – SP 7  2-0 (25-22, 25-14)

      SP 9 – SP 6 1-2 (13-25, 25-13, 9-15)

      SP 6 – SP 7  2-0 (15-14, 25-13)

      Końcowa kolejność :

      1. SP 6
      2. SP 9
      3. SP 7

      Dwa pierwsze zespoły uzyskały awans do zawodów powiatowych, które odbędą się 16 stycznia 2019 roku w Żychlinie.

      Szkołę Podstawową nr 9 reprezentowały następujące uczennice: Moszczyńska Oliwia, Cieślik Lena, Karasiewicz  Zuzanna, Olszewska Julia, Piotrowska Maja, Milarska Magdalena, Dajer Oliwia, Rusek Amelia, Łukawska Bianka, Gabryś Wiktoria.

      Opiekun drużyny: Tomasz Kaba

     • Certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka"

     • Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego o bezpieczeństwie Akademia Bezpiecznego Puchatka.

      Począwszy od września, nauczyciele uczący Pierwszaków przeprowadzali lekcje na temat bezpieczeństwa w oparciu o materiały edukacyjne przesłane drogą elektroniczną przez Organizatora Programu. Po realizacji zajęć wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach online Test Bezpieczeństwa. Sprawdzał on wiedzę Pierwszoklasistów z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

      Organizator Programu przyznał naszej szkole certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Gratulujemy uczniom klas pierwszych oraz ich wychowawcom.

     • Turniejada sportowa dla uczniów klas II

     • W dniu 11.12.2018 roku w hali sportowej naszej szkoły odbyła się

      Turniejada sportowa dla uczniów klas II.

      W Turnieju startowały cztery klasy II. Udział brali wszyscy uczniowie, po 8 zawodników w każdej konkurencji. Zawody przeprowadzone zostały w jednej serii.

      Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach:

       

      1. Bieg z dwoma piłkami lekarskimi

      2. Wyścig kelnerów

      3. Wyścig z piłkami „Eduball”

      4. Rzuty woreczkami

      5. Tor przeszkód

      6. Podawanie piłki dołem

      Wyniki z poszczególnych konkurencji zostały przeliczone na punkty.

      Klasyfikacja końcowa Turniejady dla klas II przedstawia się następująco:

       

      MIEJSCE                               KLASA                                       PUNKTY

       

      I                                             II B                                             19                                     

       

       

      II                                            IIC                                              16

       

       

      III                                           IIA                                              15

       

       

      IV                                          IID                                               14

       

       

      Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów klas II (owocowych soków). Każda klasa została nagrodzona również pamiątkowymi dyplomami za zajęcie miejsc w Turniejadzie.

      Organizator: p. Monika Antczak

     • Uroczyste otwarcie Uczniowskiej Dziupli Kulturalnej

     • 14 grudnia 2018r. „UDKA” czyli Uczniowska Dziupla Kulturalna doczekała się symbolicznego otwarcia i ceremonialnego przecięcia wstęgi, którego dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Kutno, Pan Zbigniew Wdowiak wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Margulską - Haczyk. W uroczystości wzięli również udział Pani Anna Michalska, Inspektor Wydziału Edukacji, członkowie Prezydium Rady Rodziców uczniowie oraz pomysłodawczyni realizatorka projektu, Pani Ewa Gawrońska.

      Projekt „UDKA” został wdrożony na początku roku szkolnego 2018/2019 . „Dziupla” stała się ulubionym miejscem spędzania przez uczniów przerw międzylekcyjnych. Tu mogą skorzystać z kulturalnego relaksu, porozmawiać ze sobą, posłuchać muzyki, obejrzeć teledyski i filmy, poczytać młodzieżową prasę, przejrzeć albumy malarstwa i wymienić się książką.

      Uczniowie chętnie tu zaglądają, by choć na kilka chwil oderwać się od typowo szkolnej rzeczywistości.

     • Uczestniczymy w akcji "Razem na Święta"

     • Nasza szkoła włączyła się w tym roku w akcję „Razem na Święta” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

      Dołączyliśmy tym samym do elitarnego grona szkolnych wolontariuszy. Otrzymaliśmy specjalnie przygotowane logo.

      W związku z tym zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się z „Poradnikiem wolontariatu szkolnego” oraz pozycją „Wolontariat szkolny. Poradnik dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców”, w których znajdują się informacje dotyczące funkcjonowania szkolnego wolontariatu. Obie te pozycje są dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poniżej podajemy link do strony internetowej:

      https://www.gov.pl/web/edukacja/zaangazuj-sie-w-pomoc-innym-poradniki-wolontariatu-men.

       

     • Uczniowie SP9 nagrodzeni w „Międzyszkolnym Przeglądzie Świątecznych Piosenek w Języku Obcym”

     • W dniu 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odbyła się I edycja „Międzyszkolnego Przeglądu Świątecznych Piosenek w Języku Obcym”.

      Udział w niej wzięło 47 uczniów szkół podstawowych (klasy IV - VIII) oraz III klas oddziałów gimnazjalnych z powiatu kutnowskiego. Uczestnicy zaprezentowali po jednej piosence w wybranym przez siebie języku obcym.

      Jury w składzie Małgorzata Musiałowska, Marta Wilk, Agnieszka Wajgner - Matusiak, Agnieszka Bartczak - Królikowska, Elżbieta Byczkowska i Sylwia Czaplińska przyznało następujące nagrody dla uczniów naszej szkoły:

      Kategoria: klasy IV - VII

      I miejsce - Maciej Domagała- „Angels We Have Heard Oh High”

      II miejsce - Aleksander Klembalski- „Have Yourself A Merry Little Christmas”

      III miejsce - Julia Kuźmińska- „Jingle Bell Rock”

       

      Kategoria: klasy VIII i III gimnazjum

      I miejsce: duet: Julia Maciejewska i Maria Wawrzyńczak- „Stille Nacht”

      III miejsce: Anna Kowalewska- „O Holy Night”

     • Szkolne Mikołajki

     • Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej

      niespodziewanej strony.”

      Paulo Coelho

      Tegoroczne Mikołajki upłynęły w naszej szkole w niezwykle radosnej i miłej atmosferze.

      Już od rana, na szkolnych, świątecznie udekorowanych korytarzach, zaroiło się od uczniów w mikołajowych czapkach. Zewsząd dobiegała świąteczna muzyka, budująca przyjazny i ciepły nastrój. Nie zabrakło też św. Mikołaja, który rozdawał uczniom słodycze. Okazało się, że nawet mały upominek może być źródłem wielkiej radości.

      Wszystko to stało się możliwe dzięki hojności i pomysłowości naszej niesamowitej Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

      Mamy nadzieję, że świętowanie Mikołajek będzie tradycją pielęgnowaną co roku w naszej szkole.

      Społeczność uczniowska SP 9 w Kutnie

     • Podziękowanie

     • PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW, UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

      za udział w Ogólnopolskiej  Akcji Charytatywnej

      Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2018


      Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
      lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
      Jan Paweł II


      Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

      Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

      Za pomoc i życzliwość
       
      DZIĘKUJEMY !


      Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i hojność. W tym roku zebraliśmy 437 kg darów. Trafią one, za pośrednictwem Kutnowskiego Stowarzyszenia „Nie Jesteś Sam”, m. in. do podopiecznych Kutnowskiego Hospicjum, wychowanków domów dziecka, świetlic środowiskowych, placówek szkolno-wychowawczych oraz do osób bezdomnych z terenu powiatu kutnowskiego. 

      Wolontariusze Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2018 - Sztab Akcji Nr 109 w Kutnie przy Szkole Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły: Małgorzata Margulska – Haczyk - Dyrektor Szkoły, Beata Paluchowska - Szef Szkolnego Sztabu Akcji oraz pozostali wolontariusze: E. Arkita, J. Dąbrowska, A. Lewandowska, A. Marczak,
      J. Stasiak, M. Kamińska, M. Olejniczak, A. Karlikowska, D. Andrzejewska.

       

     • „Grosikowe oszczędzanie” sukcesem trzecioklasistów

     • W październiku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach, których celem było inspirowanie do oszczędzania i racjonalnego wydawania pieniędzy. Dzieci uświadomiły sobie potrzebę ubezpieczania przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Analizowały przyczyny powodujące straty finansowe, zaplanowały działania zapobiegające niepotrzebnym wydatkom.

      Ciekawe pomysły realizacji tej tematyki zaowocowały przyznaniem najwyższych miejsc w ogólnopolskim konkursie „Grosikowa Gazetka października”.
      Uczniowie klasy IIIa pracując pod kierunkiem pań Ewy Potockiej i Anety Krajewskiej, zajęli I miejsce. Natomiast uczniowie kl. IIIb, pod kierunkiem pani Jolanty Stasiak, zajęli miejsce II. Warto zaznaczyć, że nasi uczniowie i nauczyciele triumfują już po raz siódmy. Cieszymy się z sukcesów i serdecznie gratulujemy!

      „Grosikowe oszczędzanie” sukcesem trzecioklasistów - Obrazek 1

      „Grosikowe oszczędzanie” sukcesem trzecioklasistów - Obrazek 2

       

       

     • Nasi uczniowie laureatami IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej w Kutnie "Cecyliada 2018"

     • Nasi uczniowie laureatami IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej w Kutnie "Cecyliada 2018" - Obrazek 1

      W sobotę (01.12) uroczystym koncertem laureatów w kościele p.w. św. Wawrzyńca, zakończył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej „Cecyliada” w Kutnie. W konkursie wzięło udział ponad 80-ciu uczestników w czterech grupach wiekowych. Młodzi artyści zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Patronat: Prezydent Miasta Kutno, Dziekan Dekanatu Kutno, Biskup Łowicki. 

      Jury w składzie: Anna Jeremus (AM, przewodnicząca), Kinga Szczepanik (PSM), Hieronim Lewandowski (Fundacja ARTIFEX), Teresa Karpińska (PSM), Małgorzata Marciniak (MDK) przyznało następujące miejsca uczniom naszej szkoły:

      Kategoria klasy I - III:

      I miejsce - Lena Klembalska i Hanna Wawrzyńczak - „Schowaj mnie”.

      II miejsce – Magdalena Jurczak - „Maryjo śliczna Pani”.

      Kategoria klasy VII - VIII i oddziały gimnazjalne:

      II miejsce - Anna Kowalewska - „Noel”.

      Grand Prix otrzymał Antoni Marzec - „Modlitwa”.

      Nasi uczniowie laureatami IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej w Kutnie "Cecyliada 2018" - Obrazek 2

      Nasi uczniowie laureatami IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej w Kutnie "Cecyliada 2018" - Obrazek 3

      Nasi uczniowie laureatami IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej w Kutnie "Cecyliada 2018" - Obrazek 4

      Nasi uczniowie laureatami IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej w Kutnie "Cecyliada 2018" - Obrazek 5

      Nasi uczniowie laureatami IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej w Kutnie "Cecyliada 2018" - Obrazek 6

     • Komu zawdzięczamy, że dziś Kutno to miasto róż?

     • Komu zawdzięczamy, że dziś Kutno to miasto róż? - Obrazek 1

      28 XI 2018 roku, podczas kolejnych zajęć grantowych „Spotkania przy szabasowych świecach – polsko-żydowska przeszłość naszego miasta”, realizowanych w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, udaliśmy się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki  Publicznej. Towarzyszyły nam nasze opiekunki, p. Joanna Lach-Skrzynecka oraz p. Iwona Pietrzak.

      Na spotkaniu, które trwało ok. 2 godzin, mieliśmy okazję obejrzeć bardzo ciekawy film przedstawiający historię  Aarona Ejzyka. Wcześniej jednak wysłuchaliśmy interesującej opowieści p. Andrzeja Olewnika o życiu tego kutnowskiego hodowcy róż. To, że dziś nasze miasto nazywane jest miastem róż, zawdzięczamy właśnie Ejzykowi, dzięki któremu Kutno zasłynęło z hodowli tych kwiatów.

      Najbardziej zapadającym w pamięć fragmentem filmu była relacja o pracy w ogrodzie pełnym róż i innych kwiatów (hodowali też bzy i lilie) z firmy Ejzyków. Dowiedzieliśmy się także, jaką osobą  był sam Aaron Ejzyk. Jak się okazuje, to człowiek o wielkim sercu, który uczynił wiele dobrego dla innych. Troszczył się o swoich pracowników, wspólnie z nimi świętował, byli dla niego ważni.

      Po zajęciach w MiPBP wiemy, jakie odmiany róż rosły kiedyś w Kutnie, jakie miały kolory oraz jak się nazywały. Wiemy też, komu zawdzięczamy, że dziś Kutno to miasto róż. 

      Po zakończeniu spotkania powróciliśmy całą grupą do szkoły. I chociaż było bardzo mroźnie, nasze serca rozgrzane były historią o kutnowskich różach…

       

     • Andrzejkowy Jarmark w klasach I - III

     • Andrzejkowy Jarmark w klasach I - III - Obrazek 1

       Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, Samorząd klas I-III zorganizował „Andrzejkowy Jarmark.”

      Hol budynku „D” został zamieniony w "salę wróżb". Uczniowie klas IIIb, IIb i IIc przygotowali stoiska z wróżbami andrzejkowymi i zadbali o magiczny nastrój. Był to doskonały pomysł na wspólną integrację. Powstały kramiki: Kwiatowe wróżby, Co Cię nęka?, Kolorowe wróżby, Kram z numerami, Tajemniczy kleks, czy Wodo, wodo, co tam będzie? Wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby, dowiedział się co czeka go w przyszłości - szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

      Przepowiednie dostarczyły dzieciom wiele śmiechu i radości. Chociaż przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić, to jednak warto pamiętać, by wynik wróżenia potraktować jako zabawę, z przymrużeniem oka. 

      Andrzejkowy Jarmark w klasach I - III - Obrazek 2

      Galeria zdjęć

       

       

       

       

     • Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości”

     • Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 1

      27 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu w formie lapbooka pt. „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości”.

      Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele bibliotekarze z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi Filii w Kutnie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Kutnowski, Prezydent Miasta Kutno oraz Wójt Gminy Kutno. Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka. Zakres treści był dowolny, obejmował proces odzyskania niepodległości w roku 1918 i/lub wydarzenia oraz postaci związane z najnowszą historią Polski. Inicjatywa była elementem obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki podjętemu zadaniu, uczniowie zapoznali się z problematyką odzyskania i obrony niepodległego bytu, kształtowali poczucie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji i historii narodu polskiego. Uczestnicy wykazali się twórczym myśleniem, zaprezentowali własne uzdolnienia, talenty i zainteresowania. 

      Na konkurs wpłynęło 69 prac uczniów klas IV-VIII i III klas gimnazjów z 13 szkół powiatu kutnowskiego. Wszystkie prace zostały ocenione przez komisję w składzie: Kazimierz Śwircz (Muzeum Regionalne w Kutnie), Andrzej Olewnik (Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie), Agnieszka Mikołajczyk (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie). Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: klasy IV – VI (I kategoria) i klasy VII – VIII oraz klasa III gimnazjum (II kategoria).

      Nasi uczniowie zdobyli: II miejsce: Lena Koralewska z kl. V B, Anna Olczak z kl. V B (opiekun pani Marzanna Dwojacka) oraz wyróżnienia: Jan Grabski z kl. VIII B, Martyna Sobczak z kl. VIII B, Gabriela Kucharczyk z kl. VIII D (opiekun Beata Paluchowska).

      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

      Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 2

      Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 3

      Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 4

      Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 5

       

      Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 6

      Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 7

      Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 8

      Sukces uczniów SP 9 w powiatowym konkursie „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości” - Obrazek 9

       

     • Akcja "Ocieplamy psią budę" zakończona

     • Akcja "Ocieplamy psią budę" zakończona - Obrazek 1

      W ramach wolontariatu, Samorząd Uczniowski kl. I - VIII, uczniowie, nauczyciele i wychowawcy naszej szkoły przyłączyli się do I Edycji Akcji ,,Ocieplamy psią budę” zorganizowanej przez Komedę HUFCA ZHP w Kutnie. W dniach od 12 do 23 grudnia 2018 r. roku zbieraliśmy: koce, słomę, pościel, ręczniki, legowiska, podkłady, karmę mokrą i suchą.

      Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt. W myśl słów świętego Franciszka z Asyżu: „Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję – służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować.”

      Dary zbieraliśmy dla podopiecznych ze schronisk: „Felkowy Stryszek”, „4 Łapy Żychlin” i „Fundacji Krzykosiaki”.

      Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy wiele darów: około 300kg karmy suchej i mokrej, kołder ,legowisk, ręczników, pościeli oraz 30 belek słomy. „Fanty” przekazaliśmy Komendzie Hufca.

      25 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Beaty Paluchowskiej, wzięli udział w wielkim finale akcji. Odbył się on w Kutnowskim Centrum Seniora. Dzieci miały możliwość spotkania z podopiecznymi schronisk oraz wysłuchały koncertów zespołów: „Xedom” i „Pogoda”.

      Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom z całego serca dziękujemy!

      Akcja "Ocieplamy psią budę" zakończona - Obrazek 2

      Akcja "Ocieplamy psią budę" zakończona - Obrazek 3

      Akcja "Ocieplamy psią budę" zakończona - Obrazek 4

       

       

     • Spotkanie z Szalomem Aszem i panią Grażyną Baranowską

     • 22.11.2018r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników ”Spotkań przy szabasowych świecach (…)”, realizujących Kutnowskie Granty Oświatowe ph. Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

      Tym razem nasz grant uświetniła swoją obecnością pani Grażyna Baranowska - były pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, a przede wszystkim pasjonatka tematyki żydowskiej, szczególnie Szaloma Asza.

      Spotkanie rozpoczęliśmy od poczęstunku – chałki, która, o czym nie wszyscy wiedzą, jest tradycyjnym pieczywem żydowskim.

      Pani Baranowska opowiedziała nam o życiu Szaloma Asza, wybitnego żydowskiego pisarza, dwukrotnie nominowanego do Nagrody Nobla, a pochodzącego z naszego miasta.

      - Co sprawiło, że zainteresowała się Pani Szalomem Aszem? – zainteresowała się jedna z uczennic.

      - Babcia – odpowiedziała po krótkim namyśle pani Baranowska. – Mieszkała w kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 7, w żydowskiej kamienicy. Opowiadałami o swoich sąsiadach, wśród których mieszkała, o ich zwyczajach, świętach, o wybitnym żydowskim pisarzu, który dzieciństwo spędził w Kutnie. Te opowieści fascynowały mnie swoją egzotyką, tajemniczym klimatem. Później, już jako pracownik biblioteki, natknęłam się na „Miasteczko” i inne opowiadania Asza,i bardzo mnie one poruszyły…

      Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pani Baranowska przykuła naszą uwagę barwnymi opowieściami. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, poznaliśmy bliżej życie i twórczość Szaloma Asza.

      T

     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - Obrazek 1

      Corocznie obchodzimy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W roku szkolnym 2018/2019 z inicjatywy uczennic klasy VIB przygotowano przedstawienie kukiełkowe dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

      Podczas spotkania uczniowie klas I - III uzyskali informację na temat swoich praw, ale także obowiązków. Uczennice klasy VIB zachęcały najmłodszych do wspólnego odśpiewania piosenki pt. Prawa Dziecka. Przedstawienie zagadnienia Praw Dziecka w formie teatrzyku wszystkim bardzo się podobało.

      W tym szczególnym dniu uczniowie klas IV - VIII własnoręcznie przygotowali plakietki z wybranymi przez siebie prawami dziecka. Z dumą nosili je przypięte przez cały dzień.

      Organizatorami spotkania były: opiekun Samorządu Aneta Marczak oraz pedagog szkolny Aleksandra Lewandowska.

      Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - Obrazek 2

      Galeria zdjęć

       

 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 2719970
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie
   • sp9@edu.kutno.pl
   • telefon/fax (24) 253-63-68; 253-64-25
   • 99-301 Kutno, ul. Wł. Jagiełły 6
   • 7.30 - 15.30
 • Galeria zdjęć

  • Jasełka
  • Śpiewamy Kolędy
  • Wigilia w I c
  • Wigilia w III b
  • Podróż na Planetę Złotówka
  • Otwarcie Uczniowskiej Dziupli Kulturalnej
  • Zuchowe warsztaty tworzenia świątecznych ozdób
  • Śniadanie daje moc
  • Mikołajki
  • Dzień Mikołajkowej Czapki
  • Grosikowa wędrówka
  • Andrzejkowy Jarmark