• Szalony Tydzień w kl. I - III

     • W dniach 18.03.– 22.03.2019r. Samorząd Klas I-III zorganizował akcję „Szalony Tydzień w szkole.”

      W poniedziałek dzieci wyglądały inaczej niż zwykle, gdyż założyły okulary o oryginalnych kształtach i w ciekawych oprawkach.  Niektórzy wyglądali poważnie, inni nietypowo, śmiesznie. We wtorek wszyscy prezentowali się naprawdę elegancko i modnie, bowiem każdy miał krawat taty. W środę podstawą była wygoda. Uczniowie chodzili w miękkich i jakże oryginalnych, domowych kapciach. Kolejny dzień był pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Przywitano go gustownym nakryciem głowy w postaci kapelusza zdobionego różnymi dodatkami. Natomiast ostatniego dnia w szkole zrobiło się bardzo barwnie za sprawą założenia kolorowych szlafroków.

      Trzeba przyznać, że był to bardzo ciekawy i zabawny tydzień. Dziękujemy wszystkim, za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.

     • Bliskie spotkania z kutnianami, czyli sondaż grantowiczów

     • 16 marca 2019 r. zespół grantowiczów z SP9 stanął przed pierwszym ważnym wyzwaniem. Podzieleni na grupy, z materiałami w plecakach, wyruszyliśmy do centrum naszego miasta w celu sprawdzenia wiedzy mieszkańców Kutna o społeczności żydowskiej. Chodząc wzdłuż ulicy Królewskiej, prosiliśmy przechodniów o możliwość zadania im kilku pytań na temat historii i kultury Żydów mieszkających kiedyś w Kutnie.

      Kutnianie chętnie dzielili się z nami swoją wiedzą, w bardzo miły i serdeczny sposób odnieśli się do prowadzonej przez nas sondy. Dało się zauważyć, iż większość pytanych przez nas osób znała wiele ciekawych faktów na temat społeczności żydowskiej z tamtych czasów. Mieszkańcy nie mieli problemu z odpowiedzią na pytanie, w jakim okresie Kutno zamieszkiwane było przez najliczniejszą grupę Żydów. Jednak niektórym respondentom pytania sprawiły trudność. Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą, kim był Szalom Asz lub gdzie dawniej znajdowała się synagoga żydowska.

      Niestety, nasze ciekawe dziennikarskie doświadczenie zostało przerwane przez kapryśną pogodę. Przemoknięci od stóp do głów, szybkim krokiem wróciliśmy do szkoły z naszymi sympatycznymi opiekunkami, panią Joanną Lach - Skrzynecką i panią Iwoną Pietrzak. Nie boimy się już kapryśnej pogody i do kolejnych działań podejdziemy z zaangażowaniem, bo przecież jeszcze przed nami wiele wyzwań.

     • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w Dziewiątce

     • Pi (zwana inaczej ludolfiną)  jest niewątpliwie najsłynniejszą liczbą świata. W przybliżeniu równa jest 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca (Amerykanie najpierw wymieniają miesiąc, potem dzień) i dlatego tego dnia obchodzony jest Dzień Pi.

      Nasi uczniowie wyznaczali liczbę Pi dzieląc obwód koła przez długość średnicy. Zapoznali się z poetycką wersją hipotezy, że w rozwinięciu liczby π można znaleźć wszystkie liczby naturalne, czyli z wierszem Wisławy Szymborskiej pt. "Liczba pi”.

      π = 3,14159265358979323846264338327950288419716939937510582097…
      i tak można w nieskończoność.

     • Jesteśmy w Finale Wojewódzkim "Gier i zabaw"

     • Dnia 13 marca 2019 roku w OSiR w Skierniewicach został przeprowadzony Półfinał Turnieju Sportowego Gier i Zabaw Ruchowych dla klas I - IV. ,,Dziewiątka" zaprezentowała wysoką formę.

      Nasze zwycięstwo było poprzedzone ogromną pracą w przygotowania do zawodów. Uczniowie naszej szkoły pokonując drużynę Skierniewic zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 20 marca w Łodzi. Brawo!

       

     • Informacja o liczbie wolnych miejsc do klasy I w roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Wł. Jagiełły  w Kutnie informuje, iż liczba wolnych miejsc w postępowaniu rekrutacyjnym
      do klas pierwszych szkoły podstawowej wynosi 38.

      Przypominamy, że rekrutacja dla kandydatów do klasy pierwszej spoza obwodu naszej szkoły prowadzona jest

      od 1 marca 2019r. do 15 marca 2019r. w sekretariacie szkoły.

      Serdecznie zapraszamy.

     • Komunikat

     • Uprzejmie informuję, że pływalnia szkolna będzie czynna od dnia 11 marca 2019 roku (poniedziałek). 

      Jednocześnie informuję, że woda w basenie kąpielowym spełnia normy zgodnie z wynikami badań i "Oceną jakości wody" dokonaną przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kutnie. Sprawozdanie z badań oraz "Ocena jakości wody" znajduje się w zakładce "Pływalnia".

      Z poważaniem

      Małgorzata Margulska-Haczyk

      Dyrektor Szkoły

       

     • Przyjazny gabinet logoterapii w nowej odsłonie

     • W naszej szkole został otworzony nowo wyremontowany gabinet logopedyczny, gdzie nasi uczniowie uczęszczają już na zajęcia.

      Gabinet został odmalowany oraz wyposażony w nowe meble i lustro do ćwiczeń logopedycznych. W sali znajdują się liczne pomoce dydaktyczne, również te wykonane własnoręcznie przez logopedów, usprawniające m.in. aparat mowy, oddech, motorykę małą, percepcję wzrokowo-ruchową, percepcję słuchową. Wystrój gabinetu jest jasny, przestronny i sprzyjający terapii logopedycznej. Uczniowie korzystający z terapii spotykają się tu z miłą atmosferą, poczuciem bezpieczeństwa, profesjonalizmem ze strony logopedów i dobrym słowem na co dzień.

      Nasi wychowankowie przychodzą do gabinetu pozbyć się seplenienia, rerania, niewypowiadania głosek, dzieci z ADHD nie odmieniające wyrazów, nieprawidłowo budujące zdania, uczą się budowy systemu językowego. Dzieci z dysleksją, mające problemy z czytaniem, przychodzą pracować nad wymową. Czasem starsi uczniowie zgłaszają się na zajęcia z emisji głosu, czy żeby popracować nad dykcją. Każdemu uczniowi, któremu potrzebna jest pomoc logopedyczna, zostaje ona mu udzielona.

      Serdecznie zapraszamy na zajęcia.

      Justyna Maślankowska- logopeda

      Monika Stańczak- logopeda

     • Turniej rycerski w klasach I - III

     • Jak co roku 4 marca Dzień Patrona Szkoły nie mógł odbyć się bez Turnieju Rycerskiego. W tym roku Samorząd Uczniowski zaprosił do wspólnej zabawy uczniów klas II i III.

      Najpierw na halę wkroczył król Władysław Jagiełło wraz z małżonką, damami dworu i dworzanami. Za nim podążali rycerze. Kiedy król zasiadł na tronie drużyny rycerzy złożyły ślubowanie, że będą wiernie przestrzegać zasad walki.

      W końcu przyszedł czas na właściwy turniej.

      Pierwszą z konkurencji było pokonywanie trudnych zasieków, ale że rycerz zwinny być musi wszystkim udało się szybko i sprawnie dotrzeć do mety. Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na wyścigi na rumakach, którymi były hulajnogi. Z tym zadaniem rycerze poradzili sobie też bardzo dobrze.

      Następnie należało pokonać dziesięciogłowego smoka. Kto chciał wykazać się odwagą musiał przebić mieczem smocze łby, którymi były kolorowe balony.

      Kolejna konkurencja to toczenie piłki mieczem. Nie było to łatwe, lecz rycerze nie poddawali się i mimo, że piłki zbaczały z kursu udało się je doturlać do mety.

      W piątym zadaniu należało przeczołgać się przez wąski i niski tunel. Było ciężko, ale wszyscy wykazali się świetną kondycją i wolą walki.

      Na koniec zawodnicy otrzymali koce i opony. Zaprzęgi złożone z dwóch rycerzy musiały przewieźć bezpiecznie delikatną białogłowę przez rozległe stepy. To było ogromne wyzwanie, ale dzięki sile i sprawności chłopców, białogłowy całe i zdrowe dotarły na metę. Ta ostatnia konkurencja wyczerpała zawodników, więc należało zakończyć turniej.

      Impreza udała się znakomicie. W nagrodę wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, lizaki i owocowe soczki.

     • Dzień Patrona Szkoły w klasach IV - VIII

     • 4.03.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 obchodzili Święto Patrona Szkoły. Każda klasa przygotowała swój herb i zawołanie, uwzględniając charakter zespołu klasowego.

      Zgodnie z tradycją rycerską uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w turniejadzie, rywalizując  w różnorodnych konkurencjach sportowych. Jak przystało na spadkobierców wojowników Wł. Jagiełły kolejnym zadaniem było stworzenie Kodeksu rycerskiego oraz rozwiązanie krzyżówki, gdzie tematem przewodnim była postać naszego Patrona.
      Uczniowie wykazali się doskonałą sprawnością sportową, znajomością zasad rycerskich i wiedzą o Wł. Jagielle jako władcy i człowieku.

     • Dziewiątka mistrzem powiatu "Gier i zabaw"

     • Dnia 28 lutego 2019 roku uczniowie klas I - IV naszej szkoły, wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu "Gier i zabaw".

      W turnieju brały też udział zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Kutnie i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie. Było bardzo dużo emocji i wrażeń- wszyscy uczniowie walczyli o wygraną, a jednocześnie bardzo dobrze się bawili. O zajętym miejscu każdej z drużyn decydowała suma punktów za poszczególne konkurencje. Nasi uczniowie okazali się najlepsi i zdobyli awans do półfinału wojewódzkiego który odbędzie się w Skierniewicach. Gratulujemy!!!

     • „Dziewiątka, fajna sprawa – jest nauka, sport, zabawa!” czyli Dzień Otwartych Drzwi Szkoły

     • W sobotę 09 lutego 2019 r. odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Dziewiątka, fajna sprawa – jest nauka, sport, zabawa!”

      Cieszymy się, że odwiedziło nas wielu przedszkolaków. Na odwiedzających czekało moc atrakcji. Już od progu witali wszystkich uśmiechnięci uczniowie szkoły i liczne grono pedagogiczne. W stołówce szkolnej odbyło się spotkanie z wicedyrektorem, panią Anetą Krajewską. Rodzice zostali zapoznani z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, mogli też swobodnie porozmawiać z nauczycielami i uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Obejrzeli również prezentację multimedialną promującą naszą placówkę.

      Odwiedzający mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają sale lekcyjne, komputerowe, biblioteka, świetlice, stołówka, sale gimnastyczne oraz obejrzeć na szkolnych korytarzach ciekawe wystawki prac uczniowskich. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dla przedszkolaków liczne zajęcia: zabawy matematyczne z klockami Numicon, interaktywne gry w języku angielskim, piosenki, rebusy, kolorowanki, zajęcia z programowania z wykorzystaniem robotów, kodowanie - zabawy z Ozobotami, eksperymenty z wagą i magnesami, pokazy doświadczeń fizycznych, gry ruchowe na hali sportowej. Wszyscy doskonale się bawili, a takie spotkanie ze szkołą było dla dzieci na pewno ciekawym doświadczeniem i próbą przełamania strachu przed pierwszym dzwonkiem.  

      Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców oraz przyszłych pierwszoklasistów i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym.

     • Laury zwycięstwa dla uczniów SP9

     • W czwartek 7 lutego 2019 r. odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas IV – VIII, który poprowadziła pani wicedyrektor Iwona Pietrzak w obecności pani dyrektor Małgorzaty Margulskiej - Haczyk, pani wicedyrektor Elżbiety Mikołajczyk, wychowawców, nauczycieli – mentorów uczniów i przewodników po ścieżkach wiedzy, zaproszonych rodziców oraz uczniów. Podkreśliła, że uczniowie swoją pracą i wynikami udowodnili potrzebę zaspokajania swoich ambicji i dążenia do obranego celu. To właśnie Oni wpisali się w historię naszej szkoły.

      Na początku wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczniowie, którzy zakwalifikowali się
      do etapów wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

      - Kornel Grzelak uczeń klasy VIII c (opiekun p. Małgorzata Borucka),

      - Nina Nowacka uczennica klasy VIII b (opiekun p. Marzanna Dwojacka),

      - Maria Wawrzyńczak i Zuzanna Biernacka uczennice klasy VIII c oraz Paulina Poniszewska uczennica klasy VIII a (opiekun p. Joanna Lach-Skrzynecka),

      - Milena Siergiej uczennica klasy VII e (opiekun p. Ewa Gawrońska).

      Ogromnym sukcesem uczniów naszej szkoły są również uzyskane stypendia o charakterze motywacyjnym, ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutno p. Zbigniewa Burzyńskiego. Otrzymało je 21 uczniów z klas V – VIII ze średnią minimum 5,20 i co najmniej bardzo dobrą oceną zachowania: Klembalski Aleksander VI c, Chlebna Aleksandra VI d, Tomczak Hanna VI c, Wielemborek Patrycja V d, Dajer Oliwia VI c, Pawlik Barbara V d, Wiśniewska Agata V e, Pałczyńska Emilia V f e, Lewicki Antoni VII d, Poniszewska Paulina VIII a, Sobiecka Karolina VIII a, Milarska Magdalena VI a, Pawłowski Franciszek VI a, Frąckiewicz Gabriela VI b, Makowski Alan VI b, Łukawska Bianka VI c, Tomczyk Wiktoria VI c, Pietrzak Paulina VI d, Kuźmińska Julia V b, Kurpiewski Igor VI b, Domagała Maciej V b. To oni powiedzieli „Tak” systematyczności, odpowiedzialności i pracowitości.

      Pani dyrektor Małgorzata Margulska – Haczyk wręczyła stypendia i pogratulowała zarówno uczniom, jak i ich rodzicom. Podkreśliła ogromną rolę rodziców w wychowaniu, motywowaniu dzieci do nauki. Życzyła satysfakcji i zadowolenia z osiągnięć dzieci.

      Po stypendystach przyszedł czas na 162 uczniów, którzy uzyskali średnią 4,75 i więcej oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Uczniowie Ci otrzymali gratulacje i słodkie upominki.

      Na podium stanęły również klasy, które zostały wyróżnione i nagrodzone pucharami
      za najwyższą średnią w szkole na każdym poziomie:

      - klasa IV f – śr. 4,74 wych. p. Aleksandra Szymczak,

      - klasa V d –śr. 4,76 wych. p. Małgorzata Pawlak,

      - klasa VI c - śr. 4,57 wych. p. Joanna Czuba,

      - klasa VII d – śr. 4,41 wych. p. Ewa Gawrońska,

      - klasa VIII a – śr. 4,48 wych. p. Agnieszka Gątarek.

      Pani wicedyrektor pogratulowała uczniom, życząc jednocześnie wytrwałości i wzajemnej życzliwości. Podkreśliła, że dzięki współpracy, harmonii w klasie i zdrowej rywalizacji można wiele osiągnąć - zgodnie ze starym przysłowiem: „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”.

      Kolejny puchar, tym razem za najwyższą frekwencję w szkole - 94,57% - otrzymała klasa IV b, natomiast dyplomy za wysoką frekwencję (od 98% do 100%) wręczono aż 93 uczniom.

      Podczas apelu nauczyciele – opiekunowie i koordynatorzy działań wręczyli dyplomy i słodkie upominki laureatom konkursów, uczniom angażującym się w życie szkoły, realizującym projekty szkolne oraz reprezentującym szkołę na zewnątrz:

      - Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Lingua Plus - 21 uczniów,

      - Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus 30 Edycja - 32 uczniów,

      - Alfik Matematyczny - 5 uczniów,

      - Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Polsce „Kocham Cię Polsko” - 3 uczniów,

      - II Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej - 15 uczniów,

      - V edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej w Mieczysławowie - 2 uczniów,

      - IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej „Cecyliada” - 5 uczniów,

      - Międzyszkolny Przegląd Świątecznych Piosenek w Języku Obcym - 6 uczniów,

      - XII Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek - 4 uczniów,

      - Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Wolność” - 1 uczeń,

      - Szkolnym Konkurs ph. „Pierwsza pomoc – jak to zrobić?” - 3 uczniów,

      - Szkolny Konkurs Informatyczny (na animację komputerową programu PIVOT)
      ph. „Nie jesteś anonimowy w sieci” - 3 uczniów,

      - zespół wokalny – 25 uczniów,

      - szkolny projekt pn. „Drogi do wolności” - 250 uczniów.

      - Konkurs na Najaktywniejszego Sportowca Szkoły - 21 nagród (11 w kategorii dziewcząt i 10 w kategorii chłopców).

      Pani Aneta Marczak – opiekun Samorządu Uczniowskiego i Szkolny Rzecznik Praw Ucznia - poinformowała o wyniku konkursu na nazwę dębu, który został posadzony obok budynku szkoły w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz dąb na cześć naszego patrona został nazwany „Władzio”.

      Na zakończenie apelu pani wicedyrektor Iwona Pietrzak pogratulowała również tym uczniom, których nie spotkało wyróżnienie. Podkreśliła, że każdy uczeń osiągnął sukces na miarę swoich możliwości. Ten, który pokonał własne słabości i ten, który pohamował agresję, i ten, który otrzymał trójkę a nawet dwójkę, gdy wcześniej na jego koncie pojawiały się słabsze oceny. Życzyła również kolejnych sukcesów i owocnej pracy w II półroczu oraz miłego i bezpiecznego odpoczynku w czasie ferii zimowych.

       

     • Historia, tolerancja, świadomość – te słowa odnalazły swoją treść w Polinie

     • 24 stycznia 2019 roku grupa uczniów realizujących grant „Przy szabasowych świecach – poznajemy polsko-żydowską przeszłość naszego miasta” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Już około godziny 10 byliśmy na miejscu i rozpoczęliśmy muzealną przygodę w Polinie - Muzeum Historii Żydów Polskich.

      Najpierw zachwycił nas swoim wyglądem oszklony z zewnątrz budynek. Trudno było sobie wyobrazić, że muzeum łączy historię z nowoczesnością. Mieliśmy się przekonać o tym niebawem. Po wejściu do środka ujrzeliśmy wyjątkową przestrzenną kompozycję. Hol był przestronny – symbolicznie nawiązywał do pustki, która pozostała po wymordowanym w czasach holocaustu narodzie żydowskim. Natomiast sufit miał ciekawy, pofalowany kształt.

      Naszym przewodnikiem była pani Ola, która rozdała nam słuchawki. Dzięki nim łatwiej było słuchać opowiadanych historii. Otrzymaliśmy również karty pracy z interesującymi zadaniami, które wykonywaliśmy w czasie zwiedzania. Były one ciekawym urozmaiceniem muzealnej lekcji.

      Podczas zwiedzania pierwszej galerii dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi jego nazwa. Wysłuchaliśmy fascynującej legendy o początkach osiedlania się Żydów w Polsce, którym ptaki wyśpiewały w lesie słowo „polin”. Oznaczało ono rodzaj zachęty do osiedlenie się na polskiej ziemi.

      Zwiedziliśmy osiem galerii. W każdej z nich dowiedzieliśmy się bardzo interesujących historii. Poznaliśmy niektóre rytuały religii żydowskiej, np. obrzezanie, które polega na wycięciu kawałka skóry intymnej u chłopca, kiedy ukończy on osiem dni życia. Nadawane jest mu wtedy imię. Natomiast dziewczynce dawano je w czasie pierwszego po jej narodzinach szabatu, czyli cotygodniowego święta żydowskiego rozpoczynającego się w każdy wieczorny piątek.

      Pani przewodnik opowiedziała nam także o koszernych posiłkach spożywanych przez Żydów oraz zwierzętach, które Żydzi mogą spożywać. Jedzą jedynie mięso ze stworzeń z rozdwojonymi kopytami, które przeżuwają, a z ryb tylko te, które mają łuski i płetwy. Żydzi nie mieszają nabiału z mięsem i nie spożywają krwi. Muszą mieć oddzielne zestawy naczyń do tych pokarmów. Informacje te bardzo nas zaskoczyły i zaciekawiły.

      Poznaliśmy też tradycje żydowskich ślubów i pogrzebów. Dowiedzieliśmy się na przykład, że kobieta po zawarciu związku małżeńskiego zmuszona była zgolić włosy i nosić peruki. Pogrzeby przebiegały w zupełnie inny sposób niż w Polsce.

      Wykład pani Oli o zwyczajach żydowskich odpowiedział na wiele frapujących nas pytań.

      W naszej podróży przez Polin nie zabrakło również zwiedzenia żydowskiej synagogi, co chyba podobało nam się wszystkim najbardziej.

      Przenieśliśmy się również do szkoły z okresu międzywojennego. Dowiedzieliśmy się, do jakich szkół mogły wtedy chodzić żydowskie dzieci, w jakich językach mogły zdobywać wiedzę oraz o jakie wykształcenie zabiegali dla nich rodzice. Pani przewodnik uświadomiła nam, że wielu znanych twórców kultury, to byli właśnie Żydzi, co potwierdziło informacje uzyskane na szkolnym spotkaniu z panem wiceprezydentem Zbigniewem Wdowiakiem.

      W jednej z ostatnich galerii poruszono znany nam już temat holocaustu. Po wkroczeniu Niemców do Polski zaczęli oni traktować Żydów jak podludzi. Zamykano synagogi i szkoły, a ludność żydowską osiedlano w gettach, czyli zamkniętych dzielnicach miast i wywożono ich do obozów zagłady, m.in. do Treblinki i Oświęcimia. Wysłuchaliśmy smutnych opowieści
      o pogromach polskich Żydów, ich prześladowaniach podczas II wojny światowej i pragnieniu utworzenia własnej ojczyzny…

      Po pasjonującej wędrówce przygotowano dla nas warsztaty. Prowadzący, pan Stanisław Niemojewski, był uprzejmy i zabawny. Poprowadził zajęcia w ciekawy sposób. Każdy uczestnik wykazał duże zainteresowanie. Obejrzeliśmy m.in. filmy o współczesnych ludziach, którzy jako dorośli dowiedzieli się o swoim żydowskim pochodzeniu.

      Tworzyliśmy również historię o Sarze, która była Żydówką, na podstawie przedmiotów, które znaleźliśmy w jej plecaku. Było to bardzo interesujące doświadczenie. Spodobało się nam. Zrozumieliśmy pojęcie tolerancji.

      Dostaliśmy także kolejną kartę pracy. Pan Stanisław podzielił nas na grupy. Każdy z nas musiał wykazać się spostrzegawczością i znajomością historii zasłyszanych w trakcie zwiedzania wystaw.

      Świetnie się przy tym bawiliśmy. Czas na warsztatach minął nam zbyt szybko i każdy był zawiedziony, że tak to już koniec...

      Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wrażenia z pobytu w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin towarzyszyły nam w drodze powrotnej do Kutna.

      Podsumowując, wycieczka była świetna. Potwierdzili to wszyscy uczestnicy! Chętnie podążymy dalej śladami Żydów, co obiecały nam nasze opiekunki.

     • Podziękowanie dla Rady Rodziców

     • „Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
      wtedy proste „dziękuję” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić!”

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie
      składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców  za zorganizowanie dla Uczniów  tegorocznego Balu Karnawałowego.

     • Powiatowy konkurs informatyczny "Wygraj Niepodległą" rozstrzygnięty

     • 6 lutego 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Wygraj Niepodległą”. Patronat nad nim objął Łódzki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Kutno. Imprezę uświetnił minikoncert Macieja Domagały, który wzruszająco wykonał dwa utwory: „Biały krzyż” i „Ojczyznę”.

      Pani Małgorzata Margulska-Haczyk wręczyła nagrody laureatom.

      W kategorii „Gra w Scratch” (klasy V - VIII) przyznano:

      I miejsce – Eryk Kieruńczak Szkoła Podstawowa nr 9 im. W. Jagiełły w Kutnie,

      II miejsce – Jakub Krajewski Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie,

      III miejsce – Julia Abramowicz Szkoła Podstawowa nr 9 im. W. Jagiełły w Kutnie.

      W kategorii „Plansza” (klasy I - IV) przyznano:

      I miejsce – Małgorzata Głuszcz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie,

      I miejsce – Liliana Chwiałkowska Szkoła Podstawowa nr 9 im. W. Jagiełły w Kutnie,

      II miejsce – Matylda Stańczak Szkoła Podstawowa nr 5 im. H. Sienkiewicza w Kutnie,

      II miejsce – Nikodem Głuszcz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie,

      III miejsce – Alicja Kaczmarek Szkoła Podstawowa nr 5 im. H. Sienkiewicza w Kutnie.

      Obecne na uroczystości: pani Irena Maria Lesiak, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach oraz pani Agnieszka Biernacka, inspektor Wydziału Edukacji w Kutnie podziękowały organizatorom: p. Małgorzacie Margulskiej-Haczyk, p. Bogumile Rozkosz, p. Agnieszce Gątarek za ciekawą inicjatywę oraz p. Joannie Lach-Skrzyneckiej za pomoc w organizacji imprezy.

      Po wręczeniu nagród zasponsorowanych przez Prezydenta Miasta Kutno uczniowie mogli przetestować gry zaprojektowane przez uczestników konkursu. Opiekunowie i rodzice oraz zaproszeni goście spędzili ten czas, dzieląc się spostrzeżeniami i doświadczeniami podczas słodkiego poczęstunku.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom konkursu. Zapraszamy na następną edycję…

     • Trzecioklasiści promują bezpieczeństwo w sieci

     • 4 lutego w ramach obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem” uczniowie klas IIIa i IIIb zaangażowali się w promowanie tolerancji, tworzenie kultury zrozumienia oraz pozytywnych zastosowań Internetu.

      Klasa IIIb zaprezentowała klasom I-III oraz dzieciom z Przedszkola Nr 15 w Kutnie przedstawienie „O księciu, który za sprawą Internetu dorobił się wreszcie debetu”, natomiast IIIa prezentację  multimedialną ukazującą konieczność zachowywania się w sieci w sposób kulturalny, przestrzegając zasad Netykiety. Uczniowie przypomnieli zasady bezpiecznego surfowania w sieci oraz zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie czekają na każdego w Internecie. Treści, jakie przekazali trzecioklasiści z pewnością trafiły do każdego. Ponadto w ramach DBI został przeprowadzony konkurs plastyczny na plakat „Jak spędzam wolny czas w sieci?”. Najciekawsze prace można oglądać na wystawie na holu głównym szkoły. Mamy nadzieję, że dzieci  wyciągnęły właściwe wnioski i będą mądrze,  rozsądnie oraz bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych.

     • Informacja o wpłatach za obiady

     • Szanowni Rodzice

      Od lutego bieżącego roku informacja dotycząca kwoty przelewanej na konto za obiady ucznia będzie przekazywana uczniom lub rodzicom w formie pisemnej przez kierownika świetlicy i stołówki szkolnej.

 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 2945057
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie
   • sp9@edu.kutno.pl
   • telefon/fax (24) 253-63-68; 253-64-25
   • 99-301 Kutno, ul. Wł. Jagiełły 6
   • 7.30 - 15.30
 • Galeria zdjęć

  • Szalony Tydzień w kl. I - III
  • Jesteśmy w Finale Wojewódzkim "Gier i zabaw"
  • Drugoklasiści na Planecie Złotówka
  • "Tłusty czwartek" w świetlicy
  • Święto Patrona Szkoły kl. 4 - 8
  • Turniej rycerski klas II i III
  • Gromada Zuchowa w Oporowie
  • Paczka od Zuchów z okazji Dnia Myśli Braterskiej
  • Dziewiątka mistrzem powiatu ,,Gier i zabaw"
  • Wycieczka do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin
  • Dzień Otwarty Szkoły
  • Powiatowy konkurs informatyczny "Wygraj Niepodległą" rozstrzygnięty