Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie

 

Nawigacja

 • Aktualizacja danych
  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie

  składają serdeczne podziękowania

  Panu Wiesławowi Paluchowskiemu

  reprezentującemu Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 za wieloletnią ciekawą i owocną współpracę jak również za przygotowanie wystawy oraz prelekcji pt. „Droga żołnierza polskiego ku niepodległości” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości 9.11.2018r.

   - Obrazek 1

 • „Drogi do wolności w kutnowskiej Dziewiątce’.

  „Drogi do wolności w kutnowskiej Dziewiątce’. - Obrazek 1

  Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.

  Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie został opracowany ogólnoszkolny projekt pt. „Drogi do wolności”. Uczniowie otrzymali zadania do realizacji, m. in. wykonanie kącika patriotycznego, albumów o tematyce dotyczącej walki o niepodległość, sondy nt. „Jestem Polakiem, dlatego jestem dumny z…” .

  Owoce tej pracy w formie ścieżki edukacyjnej złożonej z plastycznych ekspozycji oraz wystaw fotograficznych i dokumentalnych będziemy mogli podziwiać przez cały listopad na szkolnym holu. Imprezami towarzyszącymi był happening „Opleciona biało-czerwoną” połączony z „Listem do potomnych” oraz wieczornica „Polska słowem i muzyką malowana”. Podsumowaniem projektu była uroczysta akademia i wzięcie udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Każdy uczeń przemierzył polską drogę do wolności, podążając brzozową aleją i śledząc wydarzenia historyczne związane z walką o niepodległość.

  Społeczność uczniowska i zaproszeni goście mogli dziś przeżyć niezwykłe chwile, pełne dramatyzmu, dumy i radości, oglądając sceny z przeszłości naszej Ojczyzny. Spektakl składał się z ujmujących scen, z wykorzystaniem technik multimedialnych, pantomimy, układów choreograficznych. Ich dopełnieniem była przejmująca muzyka i słowo poetyckie. Na uwagę zasługuje wielkie zaangażowanie uczniów, dla których udział w tym przedsięwzięciu był niezapomnianym przeżyciem i wyrazem dumy, że są Polakami, od których zależy przyszłość naszego kraju.

  „Drogi do wolności w kutnowskiej Dziewiątce’. - Obrazek 2  „Drogi do wolności w kutnowskiej Dziewiątce’. - Obrazek 3  „Drogi do wolności w kutnowskiej Dziewiątce’. - Obrazek 4  „Drogi do wolności w kutnowskiej Dziewiątce’. - Obrazek 5

 • - Obrazek 1

  Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
  Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
  na którym z lochu, co był twą stolicą lat sto,
  swym własnym dźwignąłeś się duchem.

  Dzisiaj wychodzisz po wieku z podziemia,
  z ludów jedyny ty lud czystych dłoni.
  Co swych zaborców zdumieniem oniemia,
  Iż, tym zwycięża jeno, że się broni.

  Leopold Staff

  Droga Dyrekcjo!

  Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice oraz wszyscy Pracownicy Oświaty!


  W tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości naszego kraju. Wydarzenia z 1918 roku, dla nas Polaków wiążą się z wieloma emocjami, w tym także wspomnieniami dziadków przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Życzymy wszystkim Państwu głębokich przeżyć związanych z tak  pięknym jubileuszem, który „trąca w duszy polskiej najczulsze struny”.

  Rada Rodziców przy SP Nr 9 w Kutnie

 • Zaproszenie na zebrania z rodzicami

  Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami serdecznie zapraszają rodziców/prawnych opiekunów uczniów klas I - VIII do udziału w spotkaniach, które odbędą się według następującego porządku:

  20 listopada 2018 r. (wtorek)

  16.30 - klasy I - III - spotkania z wychowawcami uczniów w salach lekcyjnych,


  21 listopada 2018 r. (środa)

  16.30 – klasy IV - V pogadanka profilaktyczna nt. „Skuteczna komunikacja z dzieckiem” (stołówka szkolna), następnie spotkania z wychowawcami uczniów w salach lekcyjnych,

  16.30 – klasy VI – spotkania z wychowawcami uczniów w salach lekcyjnych,

  17.30 – klasy VII – VIII - spotkania z wychowawcami uczniów w salach lekcyjnych.

   

  Liczymy na zainteresowanie sprawami związanymi z edukacją Państwa dzieci i niezawodną obecność.

   

   

  GRAFIK SPOTKAŃ KLASY I - III.docx

  GRAFIK SPOTKAŃ KLASY IV - VIII.docx

   

   

 • Sukces Leny i Jaśka

  W dniu 30 października Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie była gospodarzem powiatowego etapu „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” w ramach „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”.

  W konkursie wzięło udział aż 12 szkół powiatu kutnowskiego. Dwuosobowe drużyny przystąpiły najpierw do testu sprawności fizycznej, zmagając się z pokonaniem toru przeszkód, przy gorącym aplauzie publiczności. Następnie zawodnicy mogli wykazać się wiedzą na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klasy II d- Lena Klembalska i Jan Hakało pod kierunkiem p. Jolanty Dąbrowskiej, zajmując II miejsce w konkursie. Z dumą odebrali puchar oraz nagrody rzeczowe.

  Sukces Leny i Jaśka - Obrazek 1

 •  

  Z szanowania wzajemnego wypływa

  moc wielka w chwilach trudnych”.

  Józef Piłsudski

                        

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie pragną serdecznie podziękować

   

  Panu Zbigniewowi Burzyńskiemu

  Prezydentowi Miasta Kutno
   

  oraz Partnerom i Sponsorom

   

  za zaangażowanie i pomoc w organizacji w dniu 22 września 2018 roku festynu z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę ph.: „Dziewiątka Dla Niepodległej. Spotkajmy się przy biało - czerwonej”.

   

  Nasi Partnerzy:

  1. Stowarzyszenie Rajd Motocyklowy „Szlakiem Walk nad Bzurą”,

  2. Stowarzyszenie Historyczne Pułk37,

  3. AMZ w Kutnie,

  4. Chór SPERANZA,

  5. Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Kutnie,

  6. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie,

  7. LOK Kutno Stowarzyszenie,

  8. Studio Tańca „Alibi” w Kutnie,

  9. Atrakcje dla dzieci Elżbieta Lach”,

  10. Akademia Sportów Walki i Rekreacji „Alex” Kutno, UKS IPPON Kutno, KSB Stal Kutno,

  11. MDK w Kutnie,

  12. KDK,

  13. Kutnowski Klub Origami „Kwadracik”,

  14. Młodzieżowa Akademia Techniki TROBOT w Kutnie,

  15. Grupa „Margerita”,

  16. Grupa Cyrkowa „Figielek”.

   

  Nasi Sponsorzy:

  1. Sklep spożywczy Małgorzata Ciesielska,

  2. Piekarnia Cukiernia T.D.J. Ozdowscy w Kutnie,

  3. Cukiernia Wasiakowie w Kutnie,

  4. Pan Leszek Stępniewski,

  5. Pan Radosław Czekalski,

  6. Pan Leszek Migała.

   

  Życzymy wielu sukcesów

  w pracy i życiu osobistym

  T

 • Dziewiątka dla Niepodległej

  Dziewiątka dla Niepodległej - Obrazek 1

  W słoneczne, sobotnie przedpołudnie, 22 września, odbył się na boisku naszej szkoły festyn z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem: „Spotkajmy się przy biało-czerwonej”. Była to impreza otwarta, w której uczestniczyli uczniowie kutnowskich szkół podstawowych oraz społeczność lokalna.

  Uroczystego otwarcia festynu dokonali: wiceprezydent miasta Kutno – Pan Zbigniew Wdowiak, dyrektor szkoły – Pani Małgorzata Margulska - Haczyk oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Iwona Maciejewska. W pierwsze patriotyczne uniesienia wprawiła wszystkich zebranych pieśń pt. "Gaudeamus Igitur" w wykonaniu Chóru SPERANZA.

  Wśród zaproszonych gości byli również: wiceprezydent miasta Kutno – Pan Jacek Boczkaja, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu - Pan Jarosław Kotliński oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta - Pan Mariusz Sikora.

  Imprezę poprowadzili: Pani Aneta Marczak – nauczycielka matematyki w naszej szkole i Pan Rafał Wiśniewski – przedstawiciel rodziców.

  Organizatorzy starali się zapewnić uczestnikom moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

  Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, np.: warsztaty origami, skręcania balonów, animacje na trampolinach, pokaz robotów edukacyjnych, wystawę umundurowania i uzbrojenia żołnierzy WP z lat 1939 – 1945, pokazy sztuk i sportów walki. Chętni mogli również sfotografować zabytkowe pojazdy i kutnowską Syrenkę, zaś podchody „Tropiciele historii” wprowadziły zebranych w patriotyczny nastrój.

  W festynie udział wzięli: Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Kutnie, Komenda Powiatowa Policji, Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, Stowarzyszenie Rajd Motocyklowy „Szlakiem Walk nad Bzurą”, LOK Kutno Stowarzyszenie, TROBOT Młodzieżowa Akademia Techniki w Kutnie, AMZ.
  Służby mundurowe przygotowały dla dzieci pokazy umiejętności ratowniczych oraz zaprezentowały różnorodne możliwości wykorzystania sprzętu specjalistycznego. Można też było skorzystać z oznakowania swojego roweru. Dorośli próbowali swoich sił w strzelaniu z karabinka pneumatycznego.

  Imprezę uświetniły także występy licznych grup artystycznych reprezentujących: Młodzieżowy Dom Kultury, Kutnowski Dom Kultury, Chór SPERANZA, Studio Tańca „Alibi”, Grupę „Margerita”, Kutnowski Klub Origami „Kwadracik”, „Atrakcje dla dzieci Elżbiety Lach”, grupę cyrkową „Figielek” działającą przy naszej szkole.

  W wydarzeniach sportowych partnerami byli: Akademia Sportów Walki i Rekreacji „Alex” Kutno, UKS IPPON Kutno, KSB „Stal Kutno”.

  W narodowy charakter festynu wkomponowali się również najmłodsi uczniowie szkół, którzy wspólnie z Chórem SPERANZA odśpiewali piękne pieśni patriotyczne i wprowadzili wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój. Każdy uczestnik mógł czuć się dumny z bycia Polakiem.

  Kulinarną atrakcją imprezy były dania w barwach narodowych. Wszyscy z apetytem zajadali biało-czerwone naleśniki i pili tradycyjny kompot.

  Zorganizowanie festynu okazało się możliwe dzięki przychylności Prezydenta Miasta Kutno - P. Zbigniewowi Burzyńskiemu i ofiarności sponsorów: Pani Małgorzacie Ciesielskiej reprezentującej Sklepy Spożywcze przy ul. Łokietka 15 i 9 w Kutnie; Państwu Ozdowskim reprezentującym Zakład Piekarniczo – Cukierniczy przy ul. Zielarskiej 9 w Kutnie; Państwu Wasiakom reprezentującym cukiernię przy ul. Królewskiej 40 w Kutnie, Panu Leszkowi Stępniewskiemu i Panu Leszkowi Migale.

  Dziewiątka dla Niepodległej” zdała egzamin z POLSKOŚCI na DZIEWIĄTKĘ Z PLUSEM.

  Nie byłoby to możliwe bez ofiarności sponsorów, partnerów, społeczności szkolnej i lokalnej.

  Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim zaangażowanym w to narodowe wydarzenie.

  Fotorelacja "Dziewiątka Dla Niepodległej"

   

  Dziewiątka dla Niepodległej - Obrazek 2

  Dziewiątka dla Niepodległej - Obrazek 3