„Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy” 2021/2022

• „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”

• Miło nam poinformować, iż kolejny raz w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”. Weźmie w nim udział 95 uczniów klas piątych.

Projekt jest realizowany dzięki współpracy Prezydenta Miasta Kutno z Politechniką Warszawską Wydziałem  Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Projekt polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy zeszyt.online, wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności i zakres treści matematycznych – indywidualizuje rozwój każdego dziecka i pomaga rozwinąć zdolności matematyczne.

Projekt "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy" jest jedną z form przybliżenia królowej nauk dla jej przyszłych adeptów.

Koordynatorzy projektu

Joanna Czuba