• Mobilna edukacja

•   W niezwykłą podróż po nową wiedzę i umiejętności wybrali się uczestnicy grantu „Mobilny uczeń” realizowanego w naszej szkole w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. W poszukiwaniu nowoczesnych technologii szóstoklasiści  zawitali do świetnie wyposażonych laboratoriów Politechniki Łódzkiej. Na początku spotkania  poznali cały proces drukowania w 3D „ŁUD-ka” (logo Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego przy Politechnice Łódzkiej). Uczniowie z dużym zapałem brali czynny udział w jego tworzeniu. Samodzielnie osuszali wydrukowane przedmioty. Od olbrzymich skanerów i wielkich rozmiarów robotów niektórzy nie mogli oderwać wzroku. Natomiast w uczelnianej bibliotece musieli użyć wszystkich swoich zmysłów do rozwiązywania łamigłówek i zagadek matematycznych przygotowanych specjalnie dla nich na to spotkanie.

Szczególnie miło będziemy wspominać p. Annę Janicką- organizatora i pomysłodawcę ŁUD, dzięki której mogliśmy zorganizować tę wyprawę oraz p. Małgorzatę Pólkowską – naszą  przewodniczkę towarzyszącą nam we wszystkich zajęciach.

Realizatorki grantu: Małgorzata Margulska-Haczyk i Elżbieta Mikołajczyk.