• MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKOKU WZWYŻ

• Konkurs skoku wzwyż w ramach  projektu szkolnego

,,Trzymaj  Formę”

W dniu 16.01.2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie, w ramach projektu edukacyjnego ,,Trzymaj Formę" odbyły się mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż dziewcząt i chłopców klas IV - VII.

Celem  zawodów było sprawdzenie możliwości sportowych uczniów w skoku     wzwyż, oraz uświadomienia znaczenia roli aktywności ruchowej w życiu człowieka w każdym wieku. Uczniowie poprzez udział w konkursie  rozwijali swoje zainteresowania w tej dyscyplinie, mogli wykazać się umiejętnościami w roli zawodnika, sędziego i kibica. Przygotowywali się do konkursu na lekcjach wychowania fizycznego oraz  zajęciach  pozalekcyjnych. Zdobywali informacje na temat techniki skoku wzwyż, przygotowywali rozgrzewkę specjalną do danej konkurencji, poszerzali kompetencje organizatorskie pomagając w organizowaniu i przeprowadzeniu konkursu skoku wzwyż.  Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Udział w konkursie wzięło ogółem 111 uczniów (52 dziewczyny , 59 chłopców).

Organizatorzy:  Jacek Kudła i Mariusz Baranowski